Pildīt valsts aizsardzības dienestu sev vēlamajā dienesta vietā – Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 25. kaujas atbalsta bataljonā – izvēlējušies 96 jaunieši no Vidzemes un Latgales reģiona.
Šis ir otrais valsts aizsardzības dienesta iesaukums, kas tiek īstenots Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 25. kaujas atbalsta bataljonā. No pagājušā gada valsts aizsardzības dienesta iesaukuma karavīriem, vairāk kā puse nolēma turpināt karjeras izaugsmi profesionālajā dienestā, bet daļa iestājās Zemessardzē.
Valsts aizsardzības dienests Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 25. kaujas atbalsta bataljonā tiks īstenots Nacionālo bruņoto spēku Mācību vadības pavēlniecības Kājnieku skolas infrastruktūrā Alūksnē. Jauniešus apmācīs pieredzējis profesionālā dienesta vienības personāls, kas pēc kājnieku pamata iemaņu apgūšanas pamatapmācības kursā apmācīs jaunos valsts aizsardzības dienesta karavīrus prettanku un pretgaisa sistēmu operatora, strēlnieka, izlūka, artilērista un citās specialitātēs.
Ikdienas rutīna tiks pielāgota apmācības plāniem, kas neatšķirsies no profesionālā dienesta karavīra ikdienas. Tas nozīmē, ka pēc apmācības darba dienās un brīvdienās karavīram būs iespēja doties mājās. Izņēmums būs pamatapmācības 12 nedēļas, kur apmācības specifikas un plānotā noslogojuma dēļ, karavīriem būs jāpavada laiks dienesta vietā.
Valsts aizsardzības dienests ir augstvērtīga pieredze, kas apliecina indivīda spēju pārvarēt izaicinājumus, izpildīt uzdevumus paaugstināta stresa apstākļos, kā arī darboties komandā un vadīt to. Vienlaikus valsts aizsardzības dienests karavīriem sniegs tādus ieguvumus kā valsts apmaksāta augstākā, vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība atsevišķos mācību virzienos, veselības aprūpes garantijas, transporta kompensācija u.c.
Valsts aizsardzības dienesta likums nosaka pienākumu dienēt valsts aizsardzības dienestā katram Latvijas pilsonim – vīrietim viena gada laikā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas, vai, ja pilsonis turpina iegūt izglītību pamata vai vidējās izglītības pakāpē – viena gada laikā pēc izglītības iestādes absolvēšanas, bet ne vēlāk kā līdz 24 gadu vecumam. Vienlaikus noteikts, ka valsts aizsardzības dienestam brīvprātīgi var pieteikties Latvijas pilsoņi – vīrieši un sievietes no 18 līdz 27 gadu vecumam.