DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. decembrī, 2024
Lasīšanai: 8 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
1
1

Lepojamies ar brīvprātīgā darba veicējiem korekcijas dienestos: pasniegti Tieslietu ministrijas apbalvojumi “Cilvēks – cilvēkam” 

Publicitātes foto

Sestdien, 14.decembrī, konferences “Brīvprātīgi par drošāku sabiedrību – dari un atbalsti” ietvaros tika pasniegti Tieslietu ministrijas apbalvojumi "Cilvēks – Cilvēkam" brīvprātīgā darba veicējām ieslodzījumu vietās un Probācijas dienestā. Brīvprātīgais darbs korekcijas dienestos apliecina, ka ikviens no mums ar savu darbu un iesaistīšanos atbalsta sniegšanā citiem cilvēkiem var veidot Latvijas sabiedrību aizvien drošāku un cilvēcīgāku. Šogad apbalvojums saņēma Tamāra Krēsliņa, Linda Ulāne, Danuta Priede un Ilgonis Kangīzers. 

Pasniedzot apbalvojumus laureātiem,  tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere norādīja: "Brīvprātīgie dara zelta darbu, nesavtīgi veltot savu laiku un resursus, lai palīdzētu notiesātajiem apgūt jaunas prasmes, atklāt savus talantus un ieraudzīt sevī vērtības. Šis atbalsts vairo cilvēcību, mazina ieslodzīto sociālo atstumtību un motivē mainīties uz pozitīvo pusi, lai, atgriežoties sabiedrībā, netiktu veikti atkārtoti likumpārkāpumi. Aktīva līdzdalība ir stipras valsts pamats – kopā, iesaistoties brīvprātīgajā darbā Valsts probācijas dienestā un Ieslodzījuma vietu pārvaldē, mēs veidojam drošāku valsti un sabiedrību mums visiem. Paldies visiem brīvprātīgajiem, jūs patiesi apliecināt, ka katrs cilvēks ir svarīgs." 

Apbalvojumus pasniedz, lai izteiktu atzinību kriminālsodu izpildes procesā iesaistītajiem brīvprātīgajiem, kas palīdz ieslodzītajiem atrast motivāciju laboties un kļūt sociāli atbildīgiem sabiedrības locekļiem. Konferencē Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs, suminot brīvprātīgā darba veicējus, atzina: “Brīvprātīgie korekcijas dienestos ir daļa no veiksmīga resocializācijas procesa. Brīvprātīgo darbs ar esošajiem un bijušajiem ieslodzītājiem ir sociāli atbildīgs darbs,  turklāt brīvprātīgie ar savu darbu ir cilvēcības un empātiskuma  paraugs, jo pateicoties viņu darbam mūsu tagadnes un nākotnes sabiedrība kļūst iekļaujošāka, drošāka un labāka.” 

Šogad nominācijā “Par personisku un pašaizliedzīgu ieguldījumu brīvprātīgajā darba kriminālsodu izpildes jomā”  balvu saņēma Tamāra Krēsliņa, kas kā brīvprātīgā ieslodzījumu vietās darbojas jau no 2009. gada. T.Krēsliņa  pašaizliedzīgi palīdz daudziem ieslodzītajiem atsākt pilnvērtīgu dzīvi pēc atbrīvošanās, neskatoties uz tām grūtībām un izaicinājumiem, ar kuriem tiem jāsaskaras. Veicot brīvprātīgo darbu, Tamāra Krēsliņa ir atbalstoša un veicina resocializācijas procesa izpildi, sadarbojoties gan ar nevalstiskajām organizācijām, gan  Ieslodzījumu vietu pārvaldi un Valsts probācijas dienestu.  

Nominācijā “Par ieguldījumu sabiedrības iesaistīšanā un resocializācijas procesa veicināšanā un popularizēšanā kriminālsodu izpildes jomā” tika apbalvota Linda Ulāne, kura piesaista un aicina aktīvus jauniešus kļūt par brīvprātīgā darba veicējiem, vienlaikus aicina līdzcilvēkus pieņemt ieslodzītos kā savas sabiedrības daļu. L.Ulāne kā brīvprātīgā regulāri vada individuālas biblioterapijas nodarbības Liepājas  un Jēkabpils cietumos, turklāt Jēkabpils cietumā vada arī radošās rakstniecības nodarbības. 

Savukārt nomināciju “Par ieguldījumu inovāciju un jaunas prakses ieviešanā brīvprātīgo darbā kriminālsodu izpildes jomā” saņēma Danuta Priede, kura no 2022. gada ir aktīva brīvprātīgā Valsts probācijas dienestā. D.Priede stiprina probācijas klientu resocializāciju un iedvesmo citus pievienoties brīvprātīgo rindām, un dod ieguldījumu pozitīvu pārmaiņu veicināšanā, organizējot tikšanās ar notiesātajām personām, iesaistīt viņus radošās nodarbēs – dzejoļu, stāstu, ilustrāciju radīšanā – ar mērķi izdot grāmatu. Tāpat dažādos pasākumos D.Priede dalās ar savu dzīves pieredzi un stāstiem par brīvprātīgā darbu, atziņām par to, kā visiem dzīvot kopā, lai esam "mēs" - nevis "viņi" un "mēs".  

"Brīvprātīgo darbs ir kā tilts uz pārmaiņām, palīdzot mūsu klientiem spert soli pretī labākai dzīvei, kurā valda cieņa, iespējas un atbildība. Valsts probācijas dienesta brīvprātīgo nesavtīgais ieguldījums veicina pārmaiņas ne tikai probācijas klientos, bet arī sabiedrībā kopumā. Mēs esam pateicīgi katram no viņiem par pacietību un sirdsgudrību, palīdzot veidot vidi, kurā ir sapratne un iekļaušana. Tieši viņu drosme, zināšanas un līdzcietība motivē mūs strādāt plecu pie pleca, lai kopīgi veidotu drošāku, gudrāku un labāku sabiedrību,” norāda Imants Jurevičius – Valsts probācijas dienesta vadītājs. 

Papildus apbalvojuma nominācijām šodien tika pasniegts arī Tieslietu ministrijas Pateicības raksts  Ilgonim Kangīzeram par personisku un pašaizliedzīgu ieguldījumu brīvprātīgā darbā kriminālās justīcijas jomā. I.Kangīzers jau 12 gadus veic brīvprātīgo darbu Liepājas cietumā, ieslodzītajām personām cietuma kapelā vadot dievkalpojumus, Bībeles stundas, lūgšanas un dziedāšanas nodarbības. Vairums gadījumos tieši brīvprātīgais darbs ar ieslodzīto ir bijusi veiksmes atslēga uz labāku dzīvi brīvībā – bez likumpārkāpumiem un vielu atkarībām, bet ar iekļaušanos drošā sabiedrībā, savā ģimenē un darba tirgū.  

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Kaļins, uzrunājot brīvprātīgā darba veicējus konferencē norādīja: Brīvprātīgais darbs ieslodzījuma vietās un kopumā darbs ar ieslodzītajiem nav viegls. Tas prasa drosmi, uzdrīkstēšanos, izpratni, pacietību un vēlmi uzklausīt. Esam patiesi lepni un gandarīti, ka mūsu komandā ir 53 brīvprātīgie. Šogad organizētas divas divu dienu mācības, kuru laikā tika apmācīti 80 topošie brīvprātīgie, tādēļ gaidāms, ka brīvprātīgo skaits ievērojami pieaugs. Brīvprātīgie ir būtisks atbalsts, attīstot ieslodzīto sociālās prasmes, daloties ar jaunām zināšanām, attīstot fizisko sagatavotību, sniedzot iespēju caur mākslu izteikt sajūtas, kā arī mācot spēju pieņemt atbildīgus lēmumus un spert nozīmīgus soļus ne tikai šaha spēlē, bet arī reālajā dzīvē. Brīvprātīgais darbs ir piemērs tam, kā mazi soļi spēj radīt lielas pārmaiņas.” 

Papildu informācija:  

Tieslietu ministrijas apbalvojums “Cilvēks – cilvēkam” pasniegts  konferences “Brīvprātīgi par drošāku sabiedrību – dari un atbalsti”  ietvaros. Konferences mērķis ir godināt brīvprātīgos, kuri darbojas korekcijas dienestos ar esošajiem un bijušajiem ieslodzītajiem, kā arī popularizēt brīvprātīgā darba nozīmi sabiedrībā, stiprinot kopējo sabiedrības drošību. 

Konferenci organizē Valsts probācijas dienests Projekta Nr. 4.3.4.6/1/23/I/001 “Atbalsts probācijas klientu resocializācijai”  darbības Nr. 8 “Ikgadējās konferences Valsts probācijas dienestā nodarbinātajiem un sadarbības partneriem, starpinstitūciju sadarbības pilnveidošanas pasākumi un apmācības iesaistīto institūciju un brīvprātīgo pārstāvjiem, tai skaitā nevalstisko organizāciju pārstāvjiem” apakšdarbības Nr.D59 “Ikgadējas taisnīguma atjaunošanai un brīvprātīgajam darbam veltītas konferences” ietvaros sadarbībā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi.  

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI