«Viens no RTU galvenajiem uzdevumiem ir veicināt Latvijas tautsaimniecības attīstību, gan sagatavojot jaunos speciālistus, gan radot jaunus produktus un inovācijas. RTU resursi Liepājā, ņemot vērā reģionā tik nozīmīgo RTU Liepājas akadēmiju, ir piemēroti, lai mūsu universitāte varētu piedāvāt savu zinātnes un studiju potenciālu Liepājas un Kurzemes ekonomiskā izrāviena veicināšanai,» uzskata RTU padomes priekšsēdētājs Andris Vanags.
RTU vadība saredz universitāti kā jaudīgu Liepājas partneri, jo augstākās izglītības konsolidācijas rezultātā RTU ekosistēmā ir iekļāvušās spēcīgas reģiona izglītības iestādes – RTU Liepājas akadēmija un RTU Liepājas Jūrniecības koledža (LJK) jeb vienotā zīmolā – «RTU Liepāja», kas piedāvā savu kompetenci reģiona attīstībai. Liepājai ir lielas ieceres, piemēram, projekti atjaunīgo energoresursu izmantošanā, zaļā ūdeņraža, ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražošanā, CO2 izmešu savākšanā un pārstrādē.
«RTU un «RTU Liepāja» ir nozīmīgs partneris pētniecībā un jaunu izglītības programmu izveidē, lai Liepājā veidotu un attīstītu ilgtspējīgas industrijas projektus ar augstu pievienoto vērtību, kā arī sagatavotu spēcīgus jaunos profesionāļus,» uzskata Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.
«RTU Liepāja» pārstāvji vietvaras un Liepājas ekonomiskās zonas vadībai prezentēja gan līdz šim paveikto, gan nākotnes ieceres. Piemēram, RTU Liepājas akadēmija iecerējusi stiprināt savu inženierzinātņu jomu, specializējoties ūdeņraža tehnoloģiju pētījumos. Šim nolūkam tiek veidota akadēmiskā grupa un ūdeņraža laboratorija, lai aktīvi sadarbotos ar pašmāju un starptautiskajiem partneriem. Ūdeņraža pētījumi ir viens no RTU zinātniskās izcilības virzieniem, un ar tiem nodarbojas arī RTU Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte. Savukārt, balstoties uz spēcīgajiem pedagoģijas un humanitāro zinātņu pamatiem un pozicionējot sevi kā vietējo līderi izglītībā un pētniecībā, RTU Liepājas akadēmija ir iecerējusi izveidot modernu neirozinātnes laboratoriju, kas būs atbalsts vietējai industrijai, palīdzot uzņēmumiem labāk izprast klientu uzvedību un tādējādi palielinot uzņēmumu konkurētspēju.
Savukārt RTU LJK ir audzējusi savu kapacitāti – ir piesaistīti 11 jauni mācībspēki – jūrniecības speciālisti, koledžas izglītības kvalitāti ir Eiropas Jūras drošības aģentūra (European Maritime Safety Agency – EMSA), ir uzsākts koledžas akreditācijas process, stiprināta mūžizglītības kvalitāte, kā arī popularizēta jūrniecības izglītība, koledžai piesaistot jaunus audzēkņus.
RTU ambīcijas ir kopā ar Liepājas pašvaldību Kurzemē veidot jaunu izglītības ekosistēmu, stiprinot inženierzinātņu, augsto tehnoloģiju un inovāciju kapacitāti, vienlaikus saglabājot un attīstot arī RTU Liepājas akadēmijai raksturīgās humanitārās un sociālās zinātnes, kā arī veicinot inženierzinātņu pedagoģijas attīstību un piedāvājot risinājumu eksakto un dabaszinātņu skolotāju trūkumam Latvijas skolās.