Mūsdienās izglītības piedāvājums un formāti strauji mainās – līdzās akadēmiskajai izglītībai arvien spēcīgāk sevi piesaka profesionālās pilnveides programmas, bet zinātne no laboratorijām iet pie industrijas, pārvēršot zinātniskas inovācijas reālos produktos un pakalpojumos. LU rīkotais diskusiju jeb diskutēku cikls “Un ko nākamgad darīsi tu?” veidots, lai palīdzētu ikvienam interesentam izvēlēties piemērotāko izglītības virzienu un formātu.
Pirmajā cikla diskutēkā tiešraidē LU sociālo mediju kontos Facebook un YouTube notiks saruna par studentu, uzņēmēju, pētnieku un mācībspēku pieredzi, kā profesionālajā izaugsmē izmantot dažādus studiju formātus – no mūžizglītības kursiem līdz maģistrantūrai un praktiskajai pētniecībai doktorantūrā.
Diskutēkā LU Medicīnas un dzīvības zinātņu fakultātes dekāns Kristaps Jaudzems stāstīs par LU mācību piedāvājumu visām gaumēm – no maģistra līdz doktorantūrai, no mikroapliecinājumiem līdz profesionālās pilnveides kursiem. LU psiholoģijas maģistrantūras studente Liene Linde stāstīs par to, kā studijas maģistratntūrā kļuvušas par būtisku pagrieziena punktu viņas karjerā.
Savukārt VAS “Latvijas Loto” valdes priekšsēdētājs Edgars Lediņš sākotnēji ieguvis biznesa vadības izglītību, bet pēc tam pievērsies ornitoloģijai, studējot bioloģiju. LU Profesionālās pilnveides akadēmijas pārstāve Anna Bausova plašāk iepazīstinās ar LU jaunievedumu – mikroapliecinājuma kursiem – to mērķi, būtību un ieguvumiem kursu dalībniekiem.
LU absolvents, “Indexo” valdes priekšsēdētājs Valdis Siksnis uz izglītību mēģinās palūkoties no darba devēja perspektīvas – kā palīdzēt darbiniekiem attīstīties un apgūt jaunas prasmes.
Diskutēkas žokejs būs LU Radio NABA personība Linards Kalniņš.
Dalība visos diskutēku cikla pasākumos ir bez maksas. Lai piedalītos pasākumā, interesenti aicināti reģistrēties: https://ej.uz/regmlu. Jautājumus diskutēkas dalībniekiem jau pirms pasākuma un tā laikā var iesūtīt: https://ej.uz/qmlu.