Tā kā valdes locekļa amats ir saistīts ar augstākas atbildības uzņemšanos par uzņēmumā notiekošo, Darba likumā noteikto atvaļinājumu piemērošana un netraucēta izmantošana līdz šim nebija iespējama, kamēr Komerclikumā netika paredzēts risinājums, kā valdes locekli atbrīvot no uzņēmuma vadības un pārstāvības pienākumu pildīšanas tā prombūtnes laikā. Jaunais regulējums sniegs valdes locekļiem pilnīgāku sociālo, ekonomisko un juridisko aizsardzību gadījumos, kad tiem nepieciešams iesaistīties bērnu aprūpē, kas nav savienojama ar pilnvērtīgu valdes locekļa amata pienākumu pildīšanu. Regulējums paredz, ka ar bērna aprūpi saistītā atvaļinājuma izmantošanas laikā valdes locekļa pilnvaras tiks apturētas, – valdes loceklis nepildīs pienākumus un neveidos valdes sastāvu, bet gan pilntiesīgi varēs baudīt atvaļinājumu, veltot rūpes un uzmanību bērna kopšanai.
Līdzsvara nodrošināšana starp valdes locekļu profesionālo un privātās dzīves pienākumu veikšanu ir viena no prioritātēm ceļā uz tādas uzņēmējdarbības vides radīšanu, kas atbalsta ģimenes vērtības un veicina dzimumu līdztiesību.
Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere uzsver: “Demogrāfiju atbalstoša valsts politika nav tikai pabalsti. Tā ir arī tādas uzņēmējdarbības vides veicināšana, kurā profesionāļiem nav jāizvēlas starp ģimenes veidošanu un savu karjeru. Ar grozījumiem Komerclikumā valsts rada priekšnoteikumus veiksmīgai to apvienošanai - lai dzimtu gan bērni, gan katrs cilvēks varētu īstenot savus profesionālos sapņus. Tādēļ turpmāk vecākiem uzņēmumu vadībā - valdēs un padomēs – tiks nodrošinātas sociālās garantijas, lai katrs justos aizsargāts un varētu pienācīgi veltīt rūpes un uzmanību bērna kopšanai.”
Likumprojekts veidots ar mērķi uzlabot valdes locekļu sociālo, ekonomisko un juridisko aizsardzību, lai ne tikai uzņēmuma darbinieki, bet arī vadītāji jūtas atbalstīti un ir brīvi pilnveidot savu profesionālo un ģimenes dzīvi.
Ar grozījumiem Komerclikumā var iepazīties šeit.