Latvija atbalsta Ukrainu karavīru rehabilitācijā jau kopš 2014. gada. B. Braže īpaši pateicās ASV valdībai par līdzfinansējumu, kas ļauj nodrošināt Ukrainas karavīru un civiliedzīvotāju rehabilitāciju.
“Paldies ārstiem, kuri katru dienu pašaizliedzīgi glābj dzīvības un palīdz atveseļoties karā ievainotajiem, kā arī modernizē Ukrainas medicīnas un rehabilitācijas sistēmu. Liela projekta pievienotā vērtība – tas iegūst arvien plašāku reģionālo tvērumu, iesaistot partnerus no medicīnas institūcijām dažādos Ukrainas reģionos. Tas kara laikā ļauj palīdzēt arvien vairāk Ukrainas cilvēkiem,” norādīja B. Braže.
Viņa arī uzsvēra, ka Ukrainas medicīnas sistēmas un kopējā sabiedrības veselības stiprināšana ir viena no Latvijas attīstības sadarbības prioritātēm Ukrainā.
Ārlietu ministre pateicās NRC “Vaivari” un Ukrainas medicīnas iestāžu pārstāvjiem, kuri veic nozīmīgu darbu, stiprinot Ukrainas rehabilitācijas sistēmu.
No Ukrainas 16 medicīnas speciālisti no septiņām medicīnas iestādēm Latvijā ieradušies mācību vizītē Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” īstenotā projektā. Viņi ikdienā strādā ar rehabilitācijas programmu ieviešanu Ukrainas medicīnas iestādēs – tiem pacientiem, kuri cietuši no Krievijas militārās agresijas.
Informācijai
Mācību vizīte norisinās Ārlietu ministrijas atbalstītā attīstības sadarbības granta projektā “Pieredzes apmaiņa ar Ukrainas ārstniecības iestādēm rehabilitācijas programmu ieviešanā, t. sk. pacientiem pēc ekstremitāšu amputācijām”, ko kopš 2022. gada īsteno Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari”.
Kopš 2023. gada projektam piesaistīts ASV Valsts departamenta Attīstības sadarbības programmas finansējums 200 000 ASV dolāru apmērā, paplašinot projekta partneru loku. Projekta mērķis ir sadarbība un pieredzes apmaiņa, lai palīdzētu Ukrainā ieviest rehabilitācijas programmas no Krievijas militāras agresijas cietušiem pacientiem ar ekstremitāšu amputācijām un veidotu tehnisko pamatlīdzekļu aprites sistēmu.