Diskusijā piedalīsies:
- izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša,
- Biznesa augstskolas Turība programmas “Organizācijas drošība” direktors, drošības eksperts Kārlis Apalups,
- Jaunsardzes centra vadītājs pulkvedis Aivis Mirbahs,
- Drošības profesionāļu asociācijas valdes priekšsēdētājs Artūrs Āmars.
Diskusiju var vērot klātienē Biznesa augstskolā Turība, kā arī tā tiks translēta arī tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā.
Diskusijā eksperti spriedīs, vai Latvijā izdodas sagatavot pietiekamu skaitu jauno speciālistu drošības un aizsardzības jomai un kas jādara, lai jauniešus piesaistītu nozarei. Tāpat eksperti diskutēs, vai šie jaunie speciālisti ir pietiekami prasmīgi un zinoši, un kādas būs nākotnes prasmes, kas būs nepieciešamas drošības jomas speciālistiem. Mūsdienās drošības speciālistiem ir jābūt ļoti plašam prasmju spektram - sākot no spējas orientēties un strādāt ar jaunākajām tehnoloģijām līdz pat spējām izcili komunicēt, vadīt komandas, vadīt procesus.
Arī ERASMUS+ SECUREU projekta pētījumā sešu valstu drošības eksperti vērtēja, kādas tad prasmes trūkst, un būs nākotnē nepieciešamas drošības jomas speciālistiem. Tajā iezīmējās diezgan līdzīga aina visās valstīs - lai spētu pārvaldīt drošību valstī, organizācijā, iestādē vai uzņēmumā, būs nepieciešamas ne tikai specifiskās zināšanas un prasmes, bet arī dažādas starpnozaru prasmes.
Drošības konferenci “Nākotnes drošība: Drošības speciālistu sagatavošana nākotnes izaicinājumiem” plkst. 10.00 atklās Biznesa augstskolas Turība rektore Zane Driņķe un domnīcas Northern Europe Policy Centre direktors, bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks.
Konferences pirmajā daļā, kas veltīta tēmai “Drošības jomas nākotne un drošības speciālistu izglītība”, par drošības apziņu sabiedrībā un tās izaicinājumiem Latvijā uzstāsies drošības eksperts, Turība maģistra programmas “Organizācijas drošības vadība” direktors Kārlis Apalups, par kiberdrošības izaicinājumiem Latvijā stāstīs uzņēmuma SIA “TET” IT drošības pārvaldnieks, Turības lektors Uldis Lībietis, bet par globālajiem izaicinājumiem drošības jomā runās starptautisko organizāciju profesionāle (ES, OECD, ANO) krīžu vadības, pārvaldības un komunikācijas jautājumos Elīna Pinto.
Savukārt ar Somijas pieredzi drošības speciālistu apmācībā dalīsies Laurea lietišķo zinātņu universitātes eksperts Kaci Bordaše (Kaci Bourdache), bet Latvijas pieredzi prezentēs Jaunsardzes centra vadītājs, pulkvedis Aivis Mirbahs, uzstājoties par valsts aizsardzības mācību kā visaptverošas valsts aizsardzības stūrakmeni.
Konference norisinās ar ERASMUS+ SECUREU projekta atbalstu. Šī projekta ietvaros septiņi partneri no Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes, Norvēģijas, Somijas un Spānijas izstrādāja dažādus mācību materiālus drošības risku vadības jomā. Konferencē būs iespēja iepazīties ar šiem mācību līdzekļiem un resursiem, kā arī uzzināt partneraugstskolu pieredzi, apmācot drošības speciālistus dažādās Eiropas valstīs. Vairāk par projektu: http://security.turiba.lv.
Mūsdienās organizācijas drošība globālu notikumu ietekmē ir kļuvusi arvien aktuālāka un palielinājusi interesi par drošības tēmu gan jauniešu, gan pieaugušo vidū, un daudzi vēlas saistīt savu karjeru ar darbu drošības nozarē. Biznesa augstskola Turība piedāvā koledžas, bakalaura un maģistra līmeņa organizācijas drošības studiju programmas, kuras pabeidzot absolvents var vadīt dažādus drošības uzņēmumus, veidot uzņēmuma drošības stratēģijas un pasākumus, kā arī būt plaša mēroga speciālists drošības jautājumos.