D.Mieriņa atzīmēja, ka veselības nozares attīstībai ir nepieciešams plašs stratēģiskais redzējums, tostarp domājot arī par ekonomiku, izglītību, uzņēmējdarbību, veselīgu dzīvesveidu un sadarbību ar pašvaldībām. Mums visiem ir jānāk kopā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja, uzsverot, ka Latvija ir mūsu valsts un mums kopā ir jādomā par to, kā varam to veidot labāku.
D.Mieriņa akcentēja, ka cilvēks savas dzīves laikā apmeklē ārstu aptuveni trīssimt reizes, un šīs trīssimt reizes mēs visi sagaidām pieejamību, cilvēcīgu, iejūtīgu un kvalitatīvu aprūpi. “Lai radītu šādu vērtībās balstītu veselības aprūpes sistēmu, ir jānodrošina, ka finanšu resursu pieejamība, efektīva sadale un stratēģiskas investīcijas kļūst par tās pamatu,” pauda Saeimas priekšsēdētāja. D.Mieriņa atzīmēja, ka papildu tam viens no galvenajiem šķēršļiem kvalitatīvas veselības aprūpes īstenošanā Latvijā ir kritiskais speciālistu trūkums. Tas ir būtisks faktors, kas ietekmē gan aprūpes pieejamību, gan arī, protams, tās kvalitāti, sacīja Saeimas priekšsēdētāja.
Tāpat D.Mieriņa kā būtisku veselības aprūpes sistēmas stiprināšanai uzsvēra nepieciešamību veikt finansiālus ieguldījumus ne vien medikamentos, bet arī preventīvajos pasākumos: “Rehabilitācija, preventīvā medicīna un kolektīvie veselības pakalpojumi ir tikpat svarīgi sabiedrības veselības uzturēšanai un uzlabošanā,” pauda Saeimas priekšsēdētāja, kā tikpat svarīgu izceļot agrīno diagnostiku un savlaicīgu ārstēšanu, kas ilgtermiņā ļauj samazināt kopējās izmaksas un sniedz ilgstošus ieguvumus sabiedrībai.
“Lai arī pēdējos gados ir vērojama pozitīva dinamika, veselības vajadzības daudzām Latvijas iedzīvotāju grupām joprojām paliek neapmierinātas,” sacīja D.Mieriņa, atzīmējot, ka vēlamies, lai valsts rūpētos par ikvienu cilvēku un lai veselības aprūpei ik gadu tiktu tērēts arvien vairāk un vairāk. “Bet tas ir mājasdarbs, kas mums jāizdara visiem kopā,” pauda Saeimas priekšsēdētāja.
D.Mieriņa akcentēja arī iespējas piedāvāt medicīnas pakalpojumus mūsu ārzemju partneriem un cilvēkiem, kas dzīvo ārzemēs, jo mūsu speciālisti ir vieni no labākajiem pasaulē un no mums mācās, tostarp jaunu tehnoloģiju ieviešanā. “Mums ir jāiet sazobē ar zinātni un inovācijām,” pauda Saeimas priekšsēdētāja, uzsverot arī izglītības nozīmi.
Konferences atklāšanā klātesošos uzrunāja arī veselības ministrs Hosams Abu Meri un Rīgas Stradiņa universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāne Karina Palkovska. Konferenci rīko Saeimas Sociālo un darba lietu komisija sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti.