Pasākumā piedalīsies arī NATO Sabiedroto Transformācijas pavēlniecības un ASV Aizsardzības departamenta aizsardzības inovāciju eksperti.
NATO rīkotajā aizsardzības tehnoloģiju izpētes un demonstrācijas pasākumā militārajā bāzē “Ādaži” būs iespēja apskatīt digitālās, ar 5G saistītās tehnoloģijas, kas var tikt izmantotas aizsardzības spēju modernizēšanai.
Pasākumā tiks demonstrēti dažādi jaunāko tehnoloģiju risinājumi, tostarp autonomi sauszemes, jūras un gaisa droni, kas ļauj reāllaikā kontrolēt un koordinēt militārās operācijas. Tāpat tiks prezentēti risinājumi drošai informācijas apmaiņai starp militārajām un civilajām struktūrām un iekārtām, kas, izmantojot 5G tīkla iespējas, nodrošina plašu savietojamību.
Jau ziņots, ka oktobra beigās militārajā bāzē “Ādaži” un citviet Latvijā norisinājās NATO rīkotais “Digitālā mugurkaula eksperiments”, kura laikā galvenā uzmanība tika pievērsta piektās paaudzes mobilo telekomunikāciju un zemās orbītas satelītu izmantošanai, lai atbalstītu tehnoloģiju savietojamību visu veidu – ūdens, zemes, gaisa, kosmosa, kibertelpas – bruņoto spēku militārajos uzdevumos jeb tā sauktajos domēnos.
Projekta mērķis ir integrēt jaunākos tehnoloģiju sasniegumus reālā vidē, lai uzlabotu sabiedroto spēku savietojamību un operacionālo efektivitāti.
NATO jau trešo gadu pēc kārtas īsteno nākamās paaudzes tehnoloģiju eksperimentu Latvijā, šogad stratēģiski koncentrējoties uz multidomēnu operācijām un to saskaņošanu ar digitāliem risinājumiem. Latvijas uzlabotā 5G testa vide nodrošina ideālu platformu šādiem eksperimentiem. Ne mazāk svarīga ir NATO, tai skaitā Latvijas, apņemšanās stiprināt savas aizsardzības spējas, kas atbilst NATO stratēģiskajiem mērķiem, aliansei saskaroties ar drošības izaicinājumiem.
Projekts “Digitālā mugurkaula eksperiments” tiek īstenots ciešā sadarbībā starp NATO Sabiedroto transformācijas pavēlniecību, Aizsardzības ministriju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, “LMT” piedaloties kā eksperimenta integratoram, nodrošinot arī modernāko 5G izmēģinājumu testa vidi.