Šajā mācību gadā Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu skolēni varēs piedalīties konkursā «Klimata dienas skolās», lai, identificējot un īstenojot dažādus energotaupības pasākumus, samazinātu enerģijas patēriņu savā skolā, vienlaikus gūstot un nostiprinot zināšanas par ilgtspējīgu un atbildīgu rīcību, kas mazinās sabiedrības klimata pēdas nospiedumu.
Konkursa finālā skolēnu komandas piedalīsies Rīgas klimata festivālā, kas notiks RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, un saņems vērtīgas balvas. Savukārt skolas, kam izdosies panākt energoresursu ietaupījumu, saņems RTU zinātnieku izstrādātu ilgtspējas paraugprakses marķējumu «Energovienoti», kas apliecina augstu energopratības līmeni.
Vairāk par jauno iniciatīvu atklāšanas pasākumā stāstīs Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps, Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina, Rīgas enerģētikas aģentūras direktors Jānis Ikaunieks, RTU studiju prorektore Elīna Gaile-Sarkane un RTU Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore profesore Dagnija Blumberga un pētniece Ingūna Brēmane.
Dalībnieki arī dosies ekskursijā pa pamatskolu «Rīdze», lai kopā ar tās skolēniem praksē izzinātu, kam būs jāpievērš uzmanība, īstenojot energotaupības aktivitātes savā skolā, un noteiktu ēkas energoefektivitātes rādītājus.
Lai iedvesmotu skolotājus mācību saturā integrēt vides jautājumus, tostarp dažādas praktiskas aktivitātes, kas veicina klimatam draudzīgu ikdienas paradumu veidošanos, jaunās iniciatīvas partneri pavasarī rīkoja īpašu «Klimata dienu skolotājiem».
Rīgas mērķis ir sasniegt klimatneitralitāti līdz 2030. gadam, kas ietver energoefektivitātes, tīras mobilitātes, videi draudzīgas pilsētplānošanas u.c. citas iniciatīvas. Lai sasniegtu mērķus, Rīgas pašvaldība apzinās sabiedrības un īpaši jaunās paaudzes savlaicīgu iesaisti klimata izaicinājumu apzināšanā.
RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts nodrošina vides inženierijas studijas bakalaura, maģistra un doktora līmenī, kā arī tālākizglītību, īsteno vietēja un starptautiska mēroga pētījumus zaļās enerģijas, energoefektivitātes, biotehonomikas jomā, attīsta tautsaimniecību veicinošas vides un klimata tehnoloģijas, kā arī ilgtspējīgus augstas pievienotās vērtības produktus.