Kopienu stiprināšanas un atbalsta programma ir darbību un ideju kopums, kas izveidots ar mērķi aktivizēt Liepājas valstspilsētas, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadu iedzīvotājus, veidojot spēcīgas kopienas.
Programmā tiks pielietota kopienu mākslas metodoloģija, izmantojot mākslas, kultūras un sociālos instrumentus, lai visā (ne)miera zemes teritorijā (Liepāja, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadi) stiprinātu labu kaimiņu būšanu, veicinātu rūpes par savu apkārtējo vidi, iemācītos labāk vienam ar otru sadarboties u.c..
Programmas dalībniekiem nav nepieciešamas iepriekšējas priekšzināšanas, galvenais ir vēlme “iekustināt” savu apkaimi, ciemu, daudzdzīvokļu namu pagalmu u.c., atrodot sev domubiedrus un ar savu aktivitāšu palīdzību mēģināt iesaistīt līdz šim mazāk aktīvus cilvēkus.
Klātienes apmācības un kopīgas tikšanās paredzētas aptuveni reizi mēnesī no šī gada septembra līdz nākamā gada jūnijam. Apgūstot zināšanas kopienu mākslas metodikās, varēs iemācīties, kā padarīt savu apkaimi labāku un piepildītu ar interesantu saturu. Kopīgi tiks izstrādātas dažādas idejas un to realizācijas plāni, būs iespēja uzzināt par dažādām papildu finansējuma iespējām.
Projektu ideju izstrādes posmā kopā ar vietējiem un ārvalstu ekspertiem tiks strādāts pie katra projekta konkrētiem realizācijas plāniem. Labākās idejas varēs saņemt nelielu finansiālu atbalstu (līdz 1000 eiro), lai uzsāktu darbu pie to attīstīšanas, taču viens no galvenajiem programmas uzdevumiem ir palīdzēt attīstīt kvalitatīvus un aizraujošus projektus iesniegšanai Liepāja 2027 rīkotajos atvērtajos konkursos, kas vērsti uz kaimiņu būšanas stiprināšanu, kā arī lai piesaistītu nepieciešamos resursus citur.
Pirmā nodarbība notiks šī gada 14. septembrī no plkst. 11.00 līdz plkst.17.00 kultūrvietā Pegaza pagalms (Kuršu ielā 20, Liepājā).
Programma
- Ievads un saruna: Kas ir kopienas? Kādēļ nepieciešams kopienas veidot un aktivizēt? Kā aktīvas iedzīvotāju kopienas palīdz sabiedrības un valsts kopējiem procesiem, kļūstot par pilsoniskās sabiedrības virzītājspēku?
- Praktiskie uzdevumi: Grupas tīklošanās un savstarpējā iepazīšanās ar kopienas teātra uzdevumu palīdzību (Baltijas Kopienas teātra skolas pārstāvju vadībā)
- Lekcija: “Kā iespējams kopienas aktivizēt ar kultūras instrumentiem?” Ar piemēriem dalīsies fonda “INITIUM” vadītāja un kopienu darba eksperte Ieva Niedre, Čiekurkalna attīstības biedrības Rīgā vadītāja Sandra Feldmane un Demokrātijas festivāla Kuldīgā veidotāja, Liepāja 2027 sabiedrības līdzdalības speciāliste Maija Jankovska.
- Uzdevums: Apkaimes esošo un nākotnes kopienu kartēšana un apzināšana. Prasmju un resursu “bufete”.
Dalība programmā ir bez maksas, obligāti nepieciešama reģistrācija. Pieteikšanās līdz 2024. gada 12. septembrim, aizpildot reģistrācijas anketu: https://ej.uz/Liepaja2027kopienas
Programmu “Kaimiņu būšana” realizē nodibinājums “Nodibinājums Liepāja 2027” ar Liepājas valstspilsētas, Dienvidkurzemes novada pašvaldības, Kuldīgas novada pašvaldības un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.