Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere uzsver: “Tieslietu ministrija piedāvā ieviest pagaidu atbalsta pakalpojumu augsta riska bērniem un jauniešiem gadījumos, kad vienīgais veids, kā varam palīdzēt bērnam, ir uz laiku viņu izņemt no ierastās vides. Mēs apzināmies, ja bērns vai jaunietis atrodas vidē, kas negatīvi ietekmē viņa uzvedību un noved pie dzīvības vai veselības apdraudējuma, situācijas risinājums ir iespējams tikai nošķirot bērnu no destruktīvās vides. Tādā veidā mēs nosargāsim bērna un arī citu cilvēku dzīvību vai veselību” .
Plānots, ka no nākamā gada Tieslietu ministrija sadarbībā ar nodibinājumu "Allažu ģimeņu un bērnu atbalsta centrs" nodrošinās pakalpojumu, kas sniegs rūpes un atbalstu augsta riska bērniem un jauniešiem. Speciālistu vadībā tiks strādāts ar bērna uzvedības maiņu, lai pilnvērtīgi un droši bērnu iekļautu ikdienas dzīvē un sabiedrībā. “Mums ir svarīgi, lai katrs bērns, kurš saņem pakalpojumu, stiprina savas prasmes veidot attiecības, attīsta savu patstāvību, kā arī vienlaikus saņem savām spējām atbilstošu obligātās izglītības apguvi. Mums ir svarīgi, ka bērns pēc pakalpojuma saņemšanas spēj veiksmīgi atgriezties ģimenē un sabiedrībā, turpmāk neizdarot likumpārkāpumus un pāridarījumus sev un citiem ”, turpina I.Lībiņa-Egnere.
Plānots, ka jaunais atbalsta pakalpojums tiks sniegts bērniem vecumā no 11 līdz 17 gadiem, piecu bērnu grupā. Pakalpojums būs centrēts uz katra bērna individuālu vajadzībās balstītu pieeju.
Pagaidu pakalpojuma provizoriskās izmaksas gadā ir noteiktas 462 444 eiro. Tieslietu ministrija pakalpojumu plāno īstenot tai piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros.
Līdztekus jaunā pakalpojuma ieviešanai Tieslietu ministrija turpina darbu pie "Bērnu un jauniešu drošās mājas" izveidošanas. Plānots, ka "Bērnu un jauniešu drošā māja" uzsāks darbu 2027. gadā un vienlaikus būs audzinoša rakstura piespiedu līdzeklis, ko izmantos gadījumos, kad bērna uzvedība apdraud viņu pašu vai apkārtējos. "Bērnu un jauniešu drošajā mājā" bērniem būs iespējas gan iegūt izglītību, gan saņemt veselības un aprūpes pakalpojumus. Pusaudži vecumā no 11 līdz 17 gadiem "Bērnu un jauniešu drošajā mājā" tiks ievietoti pēc tiesas lēmuma uz laika periodu līdz diviem gadiem, un ik pēc trīs mēnešiem tiks veikts izvērtējums par iespēju atgriezties sabiedrībā.