“Ciklons “Kirstija” ir pamatīgi postījis mūsu pilsētu, tūkstošiem vētras izgāztu, aizlauztu koku un nolūzušu zaru ir gan pašvaldības, gan privātās teritorijās. Darba vēl ir daudz, lai visu sakoptu un tas noteikti prasīs vairākas nedēļas. Prioritāri tagad novēršam bīstamību - likvidējam vaļīgos un aizlauztos kokus ielās, parkos un kapsētās, novācam kokus no komunikācijām un ēkām, palīdzam atjaunot elektrības pieslēgumus iedzīvotājiem. Pēc bīstamības novēršanas nekavējoties visus resursus novirzīsim galvaspilsētas sakopšanai – koku, zaru un lapu izvešanai, piedāvājot rīdziniekiem gan vietas, kur visu aizvest pašu spēkiem, gan individuālus risinājumus tiem iedzīvotājiem, kuriem nav iespēju vai līdzekļu tikt galā ar vētras sekām savās teritorijās,” uzsver Rīgas mēra pienākumu izpildītājs, vicemērs Edvards Ratnieks.
“Daudzas vietas pilsētā vēl ir bīstamas un ir attiecīgi norobežotas. Aicinu iedzīvotājus ievērot brīdinājumus un neapmeklēt šīs vietas, tāpat neplēst nost ierobežojošās lentas,” norāda Rīgas pašvaldības Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes vadītājs Gints Reinsons.
Jau no piektdienas, 2. augusta, iedzīvotājiem būs iespēja vētras radītos bioatkritumus (zarus, lapas), kā arī lielos zarus un stumbrus pašu spēkiem nogādāt divās savākšanas vietās – Uzvaras bulvārī 16a un Mežaparkā – Siguldas prospektā 12. Nepieciešamības gadījumā izveidots vēl papildu pieņemšanas punktus. Laukumos būs pašvaldības darbinieki, kas koordinēs atvestā sašķirošanu. Cita veida atkritumus uz šīm vietām vest aizliegts.
Savukārt iedzīvotāji, kuriem nepieciešama palīdzība vētras seku likvidēšanā, piemēram, lieli koki nogāzušies privātmāju pagalmos vai dārzos, bet nav šādu iespēju vai līdzekļu, aicinām pieteikties un sniegt informāciju Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centram pa tālruni 80000800 vai epastā aic@riga.lv. Katram gadījumam tiks piedāvāts individuāls risinājums.
Ja iedzīvotāji vēlas paātrināt savu privāto teritoriju sakopšanu, iespējams sazināties ar savu atkritumu apsaimniekotāju un pieteikt liegabarīta atkritumu izvešanu. Tas ir maksas pakalpojums, katram apsaimniekotājam ir savs piedāvājums un cenas.
E. Ratnieks pirmdien, 5. augustā, plkst.13.00 sasaucis Rīgas pašvaldības Civilās aizsardzības komisijas sēdi, lai izvērtētu vētras seku likvidēšanas gaitu.