DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. jūlijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Hosams Abu Meri iepazīstas ar Ādažu slimnīcas un NBS Ādažu bāzes Medicīniskās aprūpes centra darbu 

Publicitātes foto

Veselības ministrs Hosams Abu Meri trešdien reģionālo vizīšu ietvaros apmeklēja Ādažu slimnīcu, veselības centru “Baltezers” un Kadagā strādājošo ģimenes ārsta praksi.  Tāpat Abu Meri iepazinās ar NBS Ādažu bāzes Medicīniskās aprūpes centra sniegto ambulatoro aprūpi NBS karavīriem. 

Ādažu slimnīca nodrošina ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus kā piemēram, vispārējos ķirurģiskos pakalpojumus dienas stacionārā, sirds un asinsvadu sistēmas funkcionālos izmeklējumus, traumatoloģijas, neiroloģijas, endokrinoloģijas, oftalmoloģijas, ginekoloģijas u.c pakalpojumus. Tāpat slimnīca nodrošina ultrasonogrāfiju, endoskopiju, datortomogrāfiju, rentgenoloģiju u.c izmeklējumus. Slimnīca arī attīsta pacienta veselības aprūpi un rehabilitāciju mājas. 

Ar Ādažu pašvaldības vadītāju Karīnu Miķelsoni, Ādažu slimnīcas vadītāju Pēteri Pultraku un Ādažu pašvaldības pārstāvjiem ministrs pārrunāja strauji augošo jauno ģimeņu  skaita palielinājumu novadā un līdz ar to pieaugošo pieprasījumu pēc veselības pakalpojumiem, vienlaikus arī izaicinājumus ar ārstniecības speciālistu trūkumu. Tāpat tika pārrunāta arī slimnīcas pārstrādes un iespējamos risinājumus veselības aprūpes pakalpojumu finansējuma pārstrukturēšanai. 

Tikšanās laikā ministrs ar pašvaldības pārstāvjiem pārrunāja arī Ādažu privātslimnīcas sniegtos ortopēdijas, mikroķirurģijas un plastiskās ķirurģijas u.c. pakalpojumus un attīstības iespējas. 

Veselības centrs “Baltezers” specializējies rehabilitācijas nodrošināšanā bērniem un pieaugušajiem. Ministrs ar centra vadītāju Gunti Osi pārrunāja rehabilitācijas pakalpojumu pieprasījuma pieaugumu īpaši pieaugušajiem. Centra vadība ar ministru un NVD vadītāju Āri Kasparānu pārrunāja iespējas pārstrukturēt valsts finansējumu līguma ar NVD ietvaros, lai nodrošināto rehabilitācijas pakalpojumu pieaugušajiem nepārtrauktību 2024. gadā.  

NBS Ādažu bāzes medicīnas aprūpes centrā NBS Apvienotā štāba Medicīnas dienesta galvenais vadības ārsts pulkvežleitnants Normunds Vaivads iepazīstināja ministru ar centra ikdienas darbu. NBS medicīnas centrs nodrošina regulāras veselības pārbaudes, kā arī veselības aprūpi 4000 - 5000 karavīriem. Ikdienā centrā strādā ģimenes ārsti, ķirurgs, neirologs,  otorinolaringologs,  oftalmologs, kardiologs, psihiatrs/narkologs, ginekologs u.c., kā arī tiek veiktas analīzes, elektrokardiogrammu, rentgenu, audiogrammu, holteru, u.c. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI