DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas dome ar universitātēm parakstīs memorandu par Rīgas attīstīšanu kā Eiropas inovāciju un zināšanu pilsētu 

Ceturtdien, 27. jūnijā, Rīgas dome, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte un Rīgas Stradiņa universitāte parakstīs memorandu par kopīgu darbu un rīcību, lai nostiprinātu Rīgu kā Eiropas zināšanu un tehnoloģiju pilsētu un iedzīvinātu “Zināšanu jūdzi”.   

Svinīgā sadarbības memoranda parakstīšana norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas oranžērijā, kas atrodas 1. stāvā pa labi no bibliotēkas galvenās ieejas. Pasākuma sākums plkst. 10. Pasākumā aicināti piedalīties mediju pārstāvji. 

Memorandu parakstīs Rīgas dome kopā ar lielākajām valsts universitātēm, kuras, pateicoties to atrašanās vietai, veido unikālu telpu, kurā attīstīt sadarbības ekosistēmu - Zināšanu jūdzi. 

Memorandu parakstīs: 

  • Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis; 
  • Latvijas Universitātes rektors Gundars Bērziņš; 
  • Rīgas Tehniskās Universitātes rektors Tālis Juhna; 
  • Rīgas Stradiņa universitātes rektors Aigars Pētersons.

Informācijas pieejamība ir viens no galvenajiem zināšanu, prasmju un inovāciju stūrakmeņiem, tādēļ memoranda vērtību apliecinās arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks. 

Parakstot memorandu, visas puses apliecina savu nodomu neatliekami sākt sadarbību zinātnes, pētniecības, inovāciju, mobilitātes un pilsētvides attīstīšanas jomās, lai Rīga kļūtu par zināšanu un inovāciju centru ne tikai Baltijas un Ziemeļvalstu, bet arī Eiropas un pasaules mērogā.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI