DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Cēsīs norisināsies Cēsu kauju 105. gadadienai veltīta Nacionālo bruņoto spēku militārā parāde 

Atzīmējot Cēsu kauju 105. gadadienu, 22. jūnijā Cēsīs norisināsies Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku militārā parāde, kurā piedalīsies Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, Igaunijas prezidents Alars Kariss (Alar Karis), aizsardzības ministrs Andris Sprūds un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.  

Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku militārā parāde 22. jūnijā Cēsīs sāksies plkst. 11.00 Vienības laukumā. Pēc militārās parādes plkst. 12.00 notiks gājiens no Vienības laukuma uz kaujas rekonstrukciju Pirtsupītes gravā, kur plkst. 12.30 sāksies Cēsu kauju rekonstrukcija. 

Cēsu kauju atceres pasākumos piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi, jaunsargi, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri.   

Savukārt 21. jūnijā plkst. 10.00 sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju notiks Kara un inovāciju tēmai veltīta zinātniskā konference, pēc kuras plkst. 11.00 norisināsies Latvijas Kara muzeja organizētas nodarbības un aktivitātes bērniem un jauniešiem. Plkst. 21.00 Cēsu pils parka estrādē notiks Cēsu kauju tematikai veltīts koncertuzvedums un svētku balle. 

1919. gada 22. jūnijā igauņu un latviešu spēki guva izšķirošu uzvaru pār Baltijas landesvēru un Dzelzsdivīziju Cēsīs un tās apkārtnē. Pateicoties Ziemeļlatvijas brigādes un Igaunijas vienību apņēmībai un cīņas sparam, šajās kaujās no iebrucējiem izdevās atbrīvot Cēsis, Siguldu un Inčukalnu, tādējādi izjaucot pretinieka plānus pārņemt varu Latvijā un Igaunijā.  

Uzvara Cēsu kaujās arī vēlāk ļāva Ziemeļlatvijas brigādei ieiet Rīgā un galvaspilsētā atgriezties Kārļa Ulmaņa vadītajai pagaidu valdībai, kā arī īstenot ieceri par vienotas Latvijas armijas izveidi 1919. gada 10. jūlijā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI