2023. gada nogalē un 2024. gada sākumā biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” sadarbībā ar rokasgrāmatas autorēm rīkoja sešas “Dzīvesstāstu nometnes” Ukrainas cilvēkiem Latvijā. Tajās piedalījās gandrīz 60 dalībnieku, lielākoties ukraiņi, kuri par savām mājām šobrīd uzskata Latviju – Liepāju, Alūksni, Krāslavu, Tukumu, Ogri, Jūrmalu, Ventspili, Salaspili, Ķekavu, Rēzekni, Smilteni, Rīgu un daudzas citas vietas. Kopā ar kopienu aktīvistiem no Latvijas nometnēs norisinājās diskusijas par dzīvi Latvijā un Ukrainā, dažādām dzīves pieredzēm, kopīgo un atšķirīgo.
Nometnes iedvesmoja rokasgrāmatas “Dzīvo Latvijā” tapšanu. Tā izdota, lai sekmētu pilnvērtīgu Ukrainas cilvēku iekļaušanos Latvijā neatkarīgi no tā, cik ilgs šis laiks būs. Ukraiņi atraduši savas mājas visos Latvijas novados, ved tajos uz skolām bērnus, strādā, dibina savus uzņēmumus un biedrības. Rokasgrāmatā apkopotie pieredzes stāsti, atkāpes ieskatā vēsturē un piemēri palīdzēs labāk izprast dzīvi Latvijā. Vienlaikus rokasgrāmata var būt nozīmīga Latvijas kopienu līderiem un pašvaldībām kā noderīgs resurss par vietējām un eiropeiskām vērtībām.
Rokasgrāmatas autores darbojas biedrībā “Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas””. Daina Alužāne ir biedrības valdes priekšsēdētāja, viņa veido kopienu kustību Sēlijā. Ieva Jātniece ir biedrības idejas autore un arī biedrības “Ūdenszīmes” vadītāja.
Rokasgrāmata drukātā versijā būs pieejama kopienu aktīvistiem, pašvaldībām un Ukrainas bēgļu biedrībām Latvijā, elektroniski no 20. jūnija biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" tīmekļa vietnē www.gribupalidzetbegliem.lv.
Grāmata izdota ar Eiropas Savienības atbalstu Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda Tematiskā Mehānisma Ārkārtas palīdzības (“Emergency Assistance”) projekta Nr. HOME-2022-AMIF-AG-EMAS-TF1-LV-0012 – UA-SUP ietvaros. “Dzīvesstāstu nometnes” nometņu veidošanu atbalstīja arī ANO Bēgļu aģentūra.