DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Latvija nodrošinās rehabilitāciju lielākam Ukrainā ievainoto karavīru skaitam 

Pēc Ukrainas puses lūguma nodrošināt medicīnisko rehabilitāciju Latvijā lielākam ievainoto karavīru skaitam, valdība otrdien atbalstīja papildus 50 karavīru uzņemšanu rehabilitācijas centrā “Jaunķemeri”. 

Nesenās vizītes laikā Ukrainā veselības ministrs Hosama Abu Meri apliecināja Ukrainas veselības ministram un slimnīcu amatpersonām, ka Latvija ir radusi risinājumu palielināt rehabilitācijas iespējas. Tāpat arī apliecinot, ka papildus tiek gatavots tehniskais medicīniskais nodrošinājums Ukrainas slimnīcām. Plānots uzsākt arī ciešāka sadarbību starp personālu ārstniecības zināšanu apmaiņā. H. Abu Meri vizītes laikā vēlreiz apliecināja atbalstu Ukrainai cīņā pret agresoru, kas turpināsies līdz pat uzvarai. 

Papildus 50 ievainoto karavīru rehabilitācijas nodrošināšanai šā gada laikā pārdalīti 183,9 tūkstoši eiro.   

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, rehabilitāciju karavīriem nodrošina Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari", taču šī stacionāra kapacitāte ievainoto karavīru uzņemšanai ir sasniegusi maksimumu, tāpēc tika meklētas citas iespējas. Būtiska bija “Jaunķemeru” ārstniecības iestādes atrašanās vieta, kas ir tuvu gan Rīgai, gan “Vaivariem”, jo ievainotajiem var būt nepieciešamas citu speciālistu konsultācijas, iespējams, transportēšana, kā arī “Jaunķemeru” ārstiem nepieciešamības gadījumā būs pieejams atbalsts, sastopoties ar specifiskām kara traumām. “Vaivari” karavīriem ir nodrošinājuši rehabilitāciju multiplu un kombinētu funkcionēšanas traucējumu gadījumos pēc politraumām ar centrālās un perifērās nervu sistēmas bojājumiem, arī muguras smadzeņu bojājumiem, komplicētiem kaulu lūzumiem, amputācijām, nodrošinot arī protezēšanu. 

Šogad Latvija jau ir uzņēmusi 116 Ukrainas karavīrus, bet 2023. gadā 270 Ukrainas militārpersonas. Ukrainā ievainoto pacientu stacionārā medicīniskā rehabilitācija tiek nodrošināta saskaņā ar Pasākumu plānu atbalsta sniegšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā 2024.gadam. 

Jau ziņots, ka veselības ministrs jūnija sākumā darba vizītē apmeklēja Ukrainu, kur iepazinās ar veselības aprūpes organizēšanu kara apstākļos. Hosams Abu Meri tikās ar Augstākās Radas vicespīkeri Olenu Kondratjuku (Olena Kondratiuk), ar Ukrainas veselības ministru Viktoru Ļaško (Viktor Liashko), apmeklēja medicīnas iestādes Kijivā un Čerņihivā. Kopā ar ministru vizītē piedalījās arī Veselības ministrijas Nozares krīzes vadības nodaļas vadītājs Juris Raudovs, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs un slimnīcas drošības konsultants. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI