DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāre piedalās ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē 

Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāre Lauma Paegļkalna 14. jūnijā Luksemburgā piedalījās Eiropas Savienības (ES) Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē, kurā apliecināja Latvijas stingro nostāju starptautiskās drošības un bērnu aizsardzības jautājumos. 

Latvija uzsvēra, ka Krievijas karš pret Ukrainu nav tikai uzbrukums vienai valstij, bet arī visai civilizētajai pasaulei un demokrātijas vērtībām. Latvija atkārtoti apliecināja savu atbalstu Ukrainai un uzsvēra nepieciešamību stiprināt sadarbību ar Starptautisko Krimināltiesu un Eurojust, lai efektīvāk apmainītos ar pierādījumiem un informāciju. 

Latvija aicināja uz ātrāku tiesiskā regulējuma izstrādi, lai nodrošinātu Galveno starptautisko noziegumu pierādījumu datubāzes (CICED) efektīvu darbību. Latvijas mērķis ir panākt, lai tiesiskās diskusijas netraucētu ukraiņu tautas cīņai un starptautiskās kopienas atbalstam. Latvija ir gatava sniegt visu nepieciešamo palīdzību, lai veicinātu Ukrainas uzvaru. 

Šodien Latvijā mēs pieminam 83 gadus kopš jūnija deportācijām, kad desmitiem tūkstošu tika deportēti no Latvijas uz padomju koncentrācijas nometnēm. Vēsturei ir tendence atkārtoties. Diemžēl redzam, ka sarkanais terors joprojām turpinās, nogalinot Ukrainas cilvēkus un deportējot pašus neaizsargātākos – bērnus. Mēs nevaram mainīt pagātni, bet mums jābūt vienotiem, lai vēsture neatkārtotos un taisnīgums uzvarētu," sacīja Lauma Paegļkalna. 

Latvija aktīvi piedalījās arī debatēs par direktīvas priekšlikumu par seksuālas vardarbības pret bērniem apkarošanu. Latvija pauda stingru atbalstu ilgākiem noilguma termiņiem seksuāliem noziegumiem pret bērniem, uzsverot, ka noilguma termiņiem jābūt pietiekami gariem, lai ļautu uzsākt kriminālvajāšanu arī daudzus gadus pēc nozieguma izdarīšanas.  

Tika uzsvērts, ka mākslīgā intelekta radīti bērnu seksuālās izmantošanas materiāli jāvērtē tikpat nopietni kā materiāli, kuros attēloti īsti bērni, jo tie var veicināt pieprasījumu pēc reāliem bērnu seksuālās izmantošanas materiāliem un "normalizēt" to apriti. Latvija arī ierosināja direktīvas darbības jomā iekļaut bērniem līdzīgu seksa robotu un leļļu aizliegumu, nosakot līdzvērtīgus sodus kā par bērnu seksuālās izmantošanas materiāliem. 

Šodienas diskusijas apstiprināja Latvijas apņemšanos aizstāvēt starptautiskās tiesības un nodrošināt bērnu aizsardzību visā Eiropas Savienībā. 

Sanāksmes tieslietu sadaļā pārstāvji iepazinās arī ar progresa ziņojumu par direktīvu, ar ko saskaņo konkrētus maksātnespējas tiesību aspektus. Tāpat sanāksmē tika pieņemta politiskā vienošanās par direktīvu cīņai pret korupciju, kā arī tika diskutēts par direktīvu par seksuālas vardarbības pret bērniem apkarošanu. Tieslietu ministru padome diskutēja arī par regulu, kas konstatē un atzīst vecāku statusu pārrobežu situācijās.  

Vienlaikus sanāksmē pārstāvji tika informēti par Eiropas Prokuratūras darbību, aktuālo par cīņu pret narkotiku tirdzniecību un organizēto noziedzību un Stambulas konvencijas īstenošanu. Valstu pārstāvji arī apstiprināja secinājumu projektu par brīvu, atklātu un uz informāciju balstītu demokrātisku debašu stiprināšanu un aizsardzību.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI