DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Kultūras ministre konferencē Lietuvā uzsver Latvijas atbalstu Ukrainas kultūras mantojuma atjaunošanā

Piektdien, 7. jūnijā, kultūras ministre Agnese Logina piedalījās Ukrainas kultūras mantojuma atjaunošanai veltītā konferencē “Towards the Recovery of the Culture Sector in Ukraine” Viļņā, Lietuvā.

“Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā Latvija Ukrainai sniegusi ne vien militāru palīdzību, bet arī praktisku atbalstu kultūras mantojuma atjaunošanā un saglabāšanā. 2022. gadā Kultūras ministrija sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti sniegusi palīdzību Ukrainai kultūras pieminekļu saglabāšanā. Trīs Latvijas eksperti Ukrainā veica kultūras mantojuma objektu trīsdimensionālo skenēšanu, fiksējot bojājumus un iegūstot datus, lai varētu plānot karadarbībā cietušo kultūras pieminekļu nostiprināšanu un atjaunošanu, vienlaikus nododot pieredzi un apmācot Ukrainas speciālistus. Latvija turpinās, kā politiski, tā praktiski atbalstīt Ukrainu cīņā par tās brīvību līdz pilnīgai uzvarai,” uzrunājot konferences dalībniekus, norādīja kultūras ministre Agnese Logina.

Vizītes laikā Lietuvā ministre tikās arī ar UNESCO ģenerāldirektores vietnieku kultūras jautājumos Ernesto Ottoni. Sarunas laikā A. Logina apliecināja, ka Latvija gatava iesaistīties ar Ukrainas kultūras vērtību saglabāšanu saistītu jautājumu risināšanā. Tāpat abas puses pārrunāja aktualitātes, kas saistītas ar UNESCO kultūras politikas un ilgtspējīgas attīstības konferenci “Mondiacult 2025”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI