DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Turpmāk tiešsaistē ir pieejama KP aktuālā statistika par uzņēmumu apvienošanām

Visi interesenti, kuri vēlas sekot līdzi Konkurences padomes (KP) izvērtētajām uzņēmumu apvienošanām, turpmāk to var darīt patstāvīgi KP tīmekļa vietnē. Sākot ar 2022. gadu, KP strukturēti uzskaita dažādus datus par izvērtētajām apvienošanās lietām. Pēc izpētes procesa pabeigšanas, informācija tiek iekšēji reģistrēta, un dati automātiski atjaunojas KP tīmekļa vietnes informācijas panelī.

Konkurences padomes priekšsēdētājs Juris Gaiķis: “Interaktīvajā rīkā apvienošanās statistikas datus var analizēt gan par visu pieejamo periodu kopumā, gan atlasīt konkrētu periodu un to salīdzināt ar iepriekšējā gada atbilstošu laika periodu. Ar šo jauno rīku KP veicina procesu caurskatāmību un nodrošina datu pieejamību reāllaikā visiem interesentiem, ko tālāk savā darbā var izmantot uzņēmumu apvienošanās eksperti, gan žurnālisti vai aktīvā sabiedrības daļa, analizējot Latvijas uzņēmējdarbības vidi.” https://www.kp.gov.lv/lv/apvienosanas-statistika

Dati rāda, ka laikā no 2022. gada līdz šim brīdim kopā ir pieņemti 47 apvienošanās lēmumi. 96% gadījumi visas apvienošanās ir atļautas bez iebildumiem, taču viena apvienošanās atļauta ar saistošajiem noteikumiem un vienā gadījumā – apvienošanās lietas izvērtēšana ir izbeigta.

Teju puse no visiem apvienošanās lēmumiem bija saistīti ar konkurējošu tirgus dalībnieku vēlmi apvienoties jeb horizontālās attiecībās esošiem uzņēmumiem. Trešdaļa tirgus dalībnieku ir darbojušies nesaistītos tirgos. Teju katra piektā apvienošanās notika starp horizontālās un vertikālas attiecībās esošiem uzņēmumiem jeb tādiem, kas atsevišķos tirgos ir gan konkurenti, gan atsevišķos tirgos tie darbojas dažādos piegādes ķēdes līmeņos.

70% no visām apvienošanām skatītas pirmajā fāzē jeb kā saīsinātais ziņojums. Šīs lietas vidēji izskatītas 23 dienās. Savukārt 30% no apvienošanās lietām ir skatītas otrajā fāzē jeb padziļināti. To vidējais izpētes ilgums ir bijis 74 dienas.

62% no visām skatītajām apvienošanās lietām KP eksperti snieguši tirgus dalībniekiem konsultācijas. Kopā aizvadīts vairāk nekā 300 konsultāciju stundas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI