DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Pēc gandrīz septiņu gadu darba Būvniecības valsts kontroles biroja direktore atstāj amatu 

Ar šā gada 1.jūniju Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) direktores amatu atstāj Svetlana Mjakuškina. Šis lēmums ticis rūpīgi izvērtēts un pieņemts personisku apstākļu dēļ.

Lēmums ir pārdomāts, nav sasteigts vai saistīts ar politisku vai cita veida spiedienu. Valsts pārvaldē esmu strādājusi jau septiņpadsmit gadus un pēdējos septiņus no tiem – Būvniecības valsts kontroles birojā. Šis laiks ir bijis ļoti dinamisks, kopā ar izcilu komandu daudz kas ir paveikts būvniecības un enerģētikas politikas administrēšanā, digitalizācijas jomā, bet nu ir pienācis laiks apstāties un nospraust jaunus mērķus,” norāda S. Mjakuškina. 

Atskatoties uz BVKB direktores amatā pavadīto laika posmu, S. Mjakuškina vislielāko gandarījumu pauž par paveikto būvniecības un enerģētikas jomu digitalizācijā, kā arī veiksmīgo enerģētikas politikas administrēšanas funkciju pārņemšanu 2020. gadā un to tālāko īstenošanu.  

Laikā, kad S. Mjakuškina vadīja BVKB, Latvija kļuva par vienīgo no Eiropas būvniecības kontroles konsorcija (CEBC) 2023. gada pārskatā minētajām 17 valstīm, kura ir pilnībā digitalizējusi būvniecības administratīvo procesu. Kopš 2020.gada tas notiek tikai elektroniski, un papīra formāts jaunām būvniecības iecerēm vairs netiek pieņemts.  

Pēdējos gados strauji attīstījusies arī enerģētikas jomas digitalizācija – īsā laikā izstrādāta un ieviesta Energoresursu informācijas sistēma (ERIS), kas ļāvusi ievērojami palielināt iesniegto ikgadējo pārskatu par ieviestajiem energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem skaitu. BVKB izstrādājis Energoresursu izmaksu kompensēšanas informācijas sistēmu (EIKIS), kas bija ilgstoši gaidīts risinājums mājsaimniecību vidējo ienākumu noteikšanai un mērķtiecīga atbalsta piemērošanai. Jau vairākus gadus darbojas BVKB attīstītā Aizsargāto lietotāju datu informācijas sistēma (ALDIS), kuras mērķis ir nodrošināt valsts atbalstu elektroenerģijas rēķinu samazinājumam vairākām lietotāju grupām.  

Liela uzmanība pievērsta arī iekšējiem procesiem, ieviesta uz riska vadības principiem balstīta uzraudzība ar fokusu uz iekšēju kontroles sistēmu būvobjektos. BVKB ir bijusi pirmā valsts pārvaldes iestāde, kas ieviesa viedo autoparku, nodrošinot efektīvu resursu pārvaldību, kā arī pārgāja uz dokumentu digitālu apriti. 

S. Mjakuškinas vadībā iestāde saņēmusi augstus novērtējumus – BVKB ieviestā pārvaldības sistēma būvniecības uzraudzībā un enerģētikas politikas administrēšanā ir atzīta par atbilstošu starptautiskajam pārvaldības sistēmas standartam ISO 9001:2015 „Kvalitātes pārvaldības sistēmas. Prasības”.  BVKB kļuvis arī par iniciatīvas “Konsultē vispirms” līderi kategorijā “Informēšana un konsultēšana”. 2021. gadā iestāde saņēma Valsts kontroles atzinības rakstu par mērķtiecīgu, atbildīgu un profesionālu sadarbību revīziju laikā, bet 2023.gadā BVKB tika apbalvots kā līderis starp 115 Latvijas iestādēm VARAM iniciatīvas E-indekss sadaļā “Iestādes iekšējo procesu efektivitāte”. BVKB ieguvis bronzas godalgu starp valsts iestādēm “Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta” (InCSR) veidotajā novērtējumā “Ilgtspējas indekss 2023”. Viens no pēdējiem novērtējumiem - par ieguldījumu energoresursu patēriņa izvērtēšanā un samazināšanā - ir Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta izsniegtais (VASSI) ilgtspējīgas paraugprakses apliecinājums #energovienoti. 

Ekonomikas ministrs Viktors Valainis ar 2024. gada 1. jūniju uzdevis BVKB direktora vietniecei Kristīnei Upmiņai uz laiku līdz ierēdņa iecelšanai vakantajā BVKB direktora amatā papildus tiešajiem amata pienākumiem pildīt BVKB direktora amata pienākumus. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI