DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

“Zaļais barometrs” un domubiedri aicina sabiedrību piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās 

Latvijas vides organizāciju iniciatīva “Zaļais barometrs” kopā ar domubiedriem no radošajām un kultūras industrijām, kā arī citu jomu pārstāvjiem, aicina sabiedrību piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās, lai veicinātu demokrātiju, ilgtspējīgu attīstību un vides aizsardzību. 

No šodienas “Zaļais barometrs” sāk video sēriju, kuras laikā vides, radošo industriju un citu jomu pārstāvji aicinās piedalīties Eiropas parlamenta vēlēšanās. Iniciatīvai ir pievienojusies horeogrāfe Kristīne Bīriņa, aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane, satura radītājs Edgars Frešs, Schwenk-Latvija valdes locekle Evita Goša, žurnāliste Eva Johansone, dizainere Rūta Jumīte, aktieris Jānis Kronis, biedrības “Puse Latvijas” dibinātājs Jānis Nicmanis, izdevniecības “Liels un mazs” vadītāja Alīse Nīgale, tulkotāja Māra Poļakova, improvizators Valdis Sils, žurnālists Lauris Zalāns un citi. Video būs vērojami “Zaļā Barometra” sociālo mediju kontos. 

Atgādinām, ka “Zaļais barometrs” priekšvēlēšanu periodā laida klajā Zaļo manifestu, kurā tika uzsvērti svarīgākie mērķi vides, dabas un klimata politikā. Tam sekoja partiju izvērtējums, ar kuru var iepazīties www.zalais-barometrs.lv un Zaļā grila debates, kurās tika iekļautas politiskās partijas ar vislielāko sagaidāmo sabiedrības atbalstu.  

Baiba Vitajevska-Baltvilka, “Zaļā barometra” koordinatore, uzsver: “Vēlēšanas ir ne tikai iespēja izvēlēties savus pārstāvjus, bet arī brīdis, kad varam pievērst uzmanību svarīgām tēmām. Mūsu mērķis bija sniegt cilvēkiem izpratni par to, kā viņu balsojums var ietekmēt ilgtspējīgas vides attīstības politiku Eiropas Savienībā. Šajā noslēguma posmā mēs vēlamies motivēt un iedvesmot līdzpilsoņus piedalīties vēlēšanās un ceram, ka šī iniciatīva ne tikai palielinās vēlētāju aktivitāti, bet arī vedinās aizdomāties par veiktās izvēles iespējamo ietekmi.” 

“Zaļais barometrs” ir vides organizāciju iniciatīva, kurā ir apvienojies Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Pasaules Dabas Fonds, biedrība “Zaļā brīvība” un Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija.   

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI