DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Inese Lībiņa-Egnere Tallinā piedalīsies Baltijas valstu un Ziemeļvalstu tieslietu ministru sanāksmē

27. un 28. maijā Tallinā tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere piedalīsies Baltijas valstu un Ziemeļvalstu jeb NB8 tieslietu ministru sanāksmē. Sanāksmē plānots apspriest valstu kopīgu nostāju un turpmāku rīcību Ukrainas atbalstā, tostarp jautājumos par Krievijas aktīvu pārņemšanu un Ukrainas tieslietu nozares noturības stiprināšanu. Tāpat Inese Lībiņa-Egnere vērsīs uzmanību uz Krievijas īstenotajiem hibrīddraudiem pret Baltijas valstu amatpersonām un nepieciešamību novērst Krievijas pilsoņu strādāšanu Eiropas Padomē un citās starptautiskās institūcijās.

Sanāksmes laikā tiks apspriestas arī tādas tēmas kā nepilngadīgo likumpārkāpumi, noziedzības novēršana, kā arī Eiropas Cilvēktiesību konvencijas piemērošana un tiesu prakse.

NB8 formātā ietilpst Latvija, Lietuva, Igaunija, Dānija, Islande, Norvēģija, Somija un Zviedrija. Baltijas valstu un Ziemeļvalstu aktīva sadarbība sākās ar Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas procesu. Šī formāta valstis vieno gan kopīgas kultūras, gan vēstures, kā arī politiskās un ekonomiskās saites.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI