DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Notikušas Latvijas un Mauritānijas Ārlietu ministriju pirmās politiskās konsultācijas

2024. gada 22. maijā Nuakšotā (Nouakchott) norisinājās pirmās Latvijas un Mauritānijas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas.

Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Andžejs Viļumsons un Mauritānijas Ārlietu ministrijas divpusējo attiecību ğenerāldirektors Muhammads Alhanšī Katābs (Mohamed El Hanchi Kettab) pārrunāja abu valstu sadarbības potenciālu tādās jomās kā digitalizācija, zivsaimniecība un lauksaimniecība.

Mauritānijas pārstāvis akcentēja ES un Mauritānijas partnerattiecību nolīguma zivsaimniecībā sniegtās iespējas arī Latvijas zvejniekiem.

Sarunās īpaši tika izcelta sadarbība arī starptautiskajās organizācijās ar mērķi kolektīvi panākt risinājumus ilgtspējīgai attīstībai un cīņai pret klimata pārmaiņām, kā arī veicināt starptautisko mieru un drošību.

Mauritānija pašlaik ir prezidējošā valsts Āfrikas Savienībā, kas 2023. gadā kļuva par pastāvīgu G20 locekli un ir tuvs ES sadarbības partneris. 

A. Viļumsons skaidroja Latvijas viedokli par Krievijas agresijas Ukrainā negatīvo ietekmi uz starptautisko kārtību, radot bīstamu precedentu. Tāpat tika pārrunāta situācija Tuvajos Austrumos.

Vizītes laikā Latvijas delegācija tikās ar Mauritānijas Ārlietu ministrijas ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāju Mansūru Abdullāhu Sisoko (Mansour Abdoulaye Cissoko), ES pārstāvniecības Mauritānijā vadītāju Gilimu Džounsu (Gwylim Jones), kā arī apmeklēja Mauritānijas Ārlietu ministrijas diplomātisko akadēmiju.

Kopš 2024. gada 24. janvāra Latvijā ir akreditēts Mauritānijas nerezidējošais vēstnieks Būbakrs Kāns (Boubacar Kane), kurš rezidē Berlīnē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI