DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. maijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pirmsskola

Liepājas dome lemj par divu pirmsskolas iestāžu dibināšanu

Publicitātes attēls

Šodien, 23. maijā, Liepājas valstspilsētas domes sēdē tika apstiprināts lēmums par divu pirmsskolas izglītības iestāžu – “Brīnumzeme” un “Saulespuķe” – dibināšanu, kas saskaņā ar pašvaldības 2024. gada 25. janvāra lēmumu un Rīcības programmu “Vispārējās izglītības iestāžu tīkla attīstības modelis Liepājas valstspilsētā 2023.–2028. gadu periodā paredz apvienot piecas Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes, veicinot efektīvāku administratīvās kapacitātes modeli un finanšu resursu pārvaldību.

Jaunizveidotā pirmsskolas izglītības iestāde “Brīnumzeme” tiek dibināta, apvienojot pirmsskolas izglītības iestādes “Gulbītis” un “Gailītis”. Pirmsskolas izglītības īstenošanas vietas paliks nemainīgas – iestāde atradīsies Muitas ielā 3 un Evalda Rimbenieka ielā 2. Pirmsskolas izglītības iestādē “Brīnumzeme” tiks nodrošināta vieta 155 izglītojamajiem 8 grupās vecumā no 1,5 līdz 7 gadiem.

Iestādē tiks nodrošinātas darba vietas 36 darbiniekiem, pedagoģiskā darba vadību nodrošinās pirmsskolas izglītības metodiķis un 18 pedagoģiskie darbinieki – 16 pirmsskolas skolotāji, kā arī mūzikas skolotājs un sporta skolotājs. Katrai grupai piesaistīts viens skolotāja palīgs.  Lai nodrošinātu atbalstu izglītojamo personības izaugsmei, kā arī nodrošinātu iekļaujošas izglītības principu īstenošanu, iestādē strādās atbalsta personāls – logopēds un iestādes vispārējās aprūpes māsa. Saimnieciskos jautājumus pārraudzīs saimniecības vadītājs, bet dokumentu apriti – lietvedis.

Savukārt jaunizveidotā pirmsskolas izglītības iestāde “Saulespuķe” tiek dibināta, apvienojot pirmsskolas izglītības iestādes “Sauleszaķis”, “Liesmiņa” un “Margrietiņa”, iestādes darbības īstenošanas vietas, tāpat kā iepriekš būs Siļķu iela 16A, Strazdu iela 6 un Oskara Kalpaka iela 58. Pirmsskolas izglītības iestādē “Saulespuķe” tiks nodrošināta vieta 343 izglītojamajiem 18 grupās vecumā no 1,5 līdz 7 gadiem.

Iestādē tiks nodrošināta darba vieta 71 darbiniekam – pedagoģiskā darba vadību nodrošinās pirmsskolas izglītības metodiķis kā arī 36 pirmsskolas skolotāji, divi mūzikas skolotāji un sporta skolotājs. Iestādē darbosies arī atbalsta personāls - trīs logopēdi, viens sociālais pedagogs un iestādes vispārējās aprūpes māsa. Katrai grupai būs piesaistīts viens skolotāja palīgs. Saimnieciskos jautājumus pārraudzīs saimniecības vadītājs un dokumentu apriti – lietvedis.

Abu pirmsskolas izglītības iestāžu nosaukuma izvēlē tika iesaistīta sabiedrība. No 2024. gada 16. aprīļa līdz 22. aprīlim tika rīkota aptauja,  aicinot balsot par vienu no četriem piedāvātajiem variantiem katrai iestādei. Par apvienojamo izglītības iestāžu iestādes “Gulbītis” un “Gailītis” nosaukumu visvairāk balsis ieguva nosaukums “Brīnumzeme” (273 balsis), savukārt par atbilstošāko nosaukumu, apvienojot pirmsskolas izglītības iestādes “Sauleszaķis”, “Liesmiņa” un “Margrietiņa”, tika atzīts nosaukums “Saulespuķe” (335 balsis).

Divu nedēļu laikā no šī lēmuma spēkā stāšanās, pirmsskolas izglītības iestāžu dokumenti tiks iesniegti reģistrēšanai Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības iestāžu reģistrā. Tāpat Ministrijas Izglītības iestāžu reģistrā tiks iesniegta licencēšanai īstenojamā pirmsskolas izglītības programma. Kad tiks saņemts Izglītības un zinātnes ministrijas saskaņojums, tad Liepājas domes lēmums par iestādes dibināšanu stāsies spēkā un tiks iesniegti dokumenti Izglītības kvalitātes valsts dienestam par izglītības iestādes reģistrēšanu. Uz abu iestāžu vadītāju amatiem tiks izsludināts konkurss.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI