DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. maijā, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Valainis un Ukrainas Ministru kabineta ministrs apņemas stiprināt abu valstu ekonomiskās attiecības

Publicitātes attēls

Ukrainas un Latvijas Starpvaldību komisijas ekonomiskās, rūpnieciskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos (turpmāk SVK) 10. sēdes līdzpriekšsēdētāji – Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Viktors Valainis un Ukrainas Ministru kabineta ministrs Oļehs Ņemčinovs – pieņēma kopīgu paziņojumu, paužot pārliecību, ka abu valstu sadarbība veicinās ne tikai Latvijas un Ukrainas ekonomisko saišu stiprināšanu, bet arī stabila, pārtikuša un droša reģiona izveidi, vienlaikus apņemoties, ka abu valstu partnerība lai kalpo par piemēru citām valstīm un iedvesmo tās veidot tikpat spēcīgas un produktīvas attiecības.

Latvija ir sniegusi ievērojamu atbalstu Ukrainai Krievijas bruņotās agresijas laikā, piedāvājot humāno un militāro palīdzību, kā arī aktīvi iesaistoties drošības un ekonomiskajās iniciatīvās. V.Valainis un O.Ņemčinovs vienojušies, ka drošība un aizsardzība joprojām ir un būs abu sadarbības prioritātes, lai stiprinātu drošību mūsu reģionā, daloties pieredzē un īstenojot kopīgas aizsardzības iniciatīvas.

“Vienlaikus paralēli ciešajai sadarbībai aizsardzības jomā ir svarīgi stiprināt un paplašināt arī mūsu savstarpējās ekonomiskās saites, īpaši raugoties no nākotnes perspektīvas, kad Ukraina būs no kara brīva Eiropas valsts ar lielu tirgu un nepieciešamību ieguldīt investīcijas kara laikā sagrautās infrastruktūras atjaunošanā,” uzsver Latvijas ekonomikas ministrs.

Pēdējo desmit gadu laikā Ukraina un Latvija ir stiprinājušas tirdzniecības saites, palielinājušas abpusējās investīciju plūsmas, kā arī uzsākušas kopīgus projektus, kas ir veicinājuši ekonomisko izaugsmi un uzlabojuši mūsu iedzīvotāju labklājību.

V.Valainis un O.Ņemčinovs īpaši uzsver abu valstu kopīgo projektu nozīmi transporta nozarē - modernizējot transporta koridorus, kas savieno abas valstis, tiks nodrošināta ātra un uzticama preču un pakalpojumu transportēšana. Puses pauda apņēmību investēt infrastruktūras attīstībā, kas nodrošinās vēl lielāku transporta maršrutu efektivitāti un uzticamību. Tas ietvers dzelzceļa, autoceļu un gaisa savienojumu attīstību, veicinot ciešākas saites starp mūsu tautām un paplašinot ekonomiskās sadarbības iespējas.

Tāpat plānots paplašināt sadarbību enerģētikas nozarē - kopīgi projekti šajā jomā palīdzēs izveidot ilgtspējīgas un videi draudzīgas energosistēmas, nodrošinot enerģētisko neatkarību un drošību mūsu valstīm.

SVK līdzpriekšsēdētāji vienojušies, ka vēl viena svarīga abu valstu sadarbības joma būs digitalizācija - plānots īstenot kopīgus projektus, lai attīstītu digitālo infrastruktūru, ieviestu jaunākās tehnoloģijas un atbalstītu jaunuzņēmumus, kas veicinās mūsu ekonomiku inovatīvu attīstību.

Pieņemot kopīgo paziņojumu, Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Viktors Valainis un Ukrainas Ministru kabineta ministrs Oļehs Ņemčinovs uzsvēruši apņēmību nākotnē  stiprināt vēl ciešākas saites starp mūsu valstīm.  Viens no galvenajiem virzieniem būs Ukrainas pilnvērtīga dalība Eiropas Savienībā, kas ne tikai simbolizēs abu valstu kopīgo apņemšanos ievērot Eiropas vērtības, bet arī pavērs jaunas sadarbības un izaugsmes iespējas.

Kā zināms, šonedēļ ārvalstu vizītē uz Ukrainu devusies plaša Latvijas amatpersonu un  teju 50 Latvijas uzņēmēju delegācija ekonomikas ministra Viktora Valaiņa vadībā, lai akcentētu Latvijas atbalstu Ukrainai un paustu Latvijas ieinteresētību ne tikai turpināt, bet arī paplašināt abu valstu ekonomisko sadarbību, jo kara apstākļos tieši spēcīga ekonomika ir būtisks papildus virzītājspēks ceļā uz Ukrainas uzvaru.

Vizītes ietvaros notikusi Latvijas-Ukrainas Starpvaldību komisijas ekonomiskās, rūpnieciskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos sanāksme, kurā pārrunāti dažādi abu valstu ekonomiskas sadarbības jautājumi, kā arī Latvijas atbalsts Ukrainas atjaunošanas darbos. Būtiska loma ministra vizītes ietvaros atvēlēta jautājumiem, kas saistīti ar kara laikā bojātās Ukrainas elektroapgādes sistēmas atjaunošanu. Tāpat vizītes laikā notiek arī Latvijas un Ukrainas biznesa forums, kā arī virkne biznesa tikšanos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI