DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vides aizsardzība

VVD aicina pieteikties hakatonam “Mākslīgā intelekta rīku izmantošanas iespējas vides aizsardzības uzraudzības procesos”

Valsts vides dienests (VVD) 13. jūnijā organizē hakatonu, citiem vārdiem – ideju maratonu, kura mērķis ir vienkopus pulcēt VVD darbiniekus, industrijas pārstāvjus, vides aizsardzības entuziastus un jebkuru, kam vides aizsardzība nav sveša. VVD aicina pieteikties un kopīgās diskusijās meklēt inovatīvus risinājumus vides aizsardzības procesu uzlabošanai.

Šoreiz hakatona dalībnieki tiek izaicināti atrast veidu, kā ar mākslīgā intelekta rīku iesaisti paātrināt piesārņojošo darbību atļauju saņemšanas procesu. Apraksts par to, kā notiek atļauju izdošanas process tiks nosūtīts visiem, kuri reģistrēsies dalībai.

“Ja runājam par pasākuma norisi, plānots, ka komandas izvēlas vienu no hakatona tēmām un ģenerē ideju - kā ar mākslīgā intelekta palīdzību iespējams risināt vides uzraudzību, uzlabojot piesārņojošo darbību atļauju saņemšanas procesus. Komanda prezentē savu ideju hakatona žūrijai, kas noslēgumā sniegs vērtējumu un noteikts uzvarētāju. Labāko ideju autoriem būs iespēja saņemt vērtīgas balvas. Šāda veida formātā pulcējam vides entuziastus jau otro gadu un vērtējam šo kā labu iespēju radīt jaunas idejas, iesaistot dažādus jomas profesionāļus un vides aktīvistus,” par ideju maratona norisi stāsta VVD ģenerāldirektora vietniece stratēģiskās attīstības un kontroles jautājumos Laura Anteina.

"Piesārņojošo darbību atļauju saņemšanas process ir viens no svarīgākajiem vides stāvokļa uzraudzībā. Tas palīdz nodrošināt, ka uzņēmumi ievēro stingrus vides standartus, tādejādi aizsargājot vidi. Vienlaikus apzināmies, ka saņemt šādu atļauju šobrīd var būt  laikietilpīgi. Tāpēc hakatonā aicinām piedalīties inovatīvus prātus un palīdzēt dienestam rast veidus, kā paātrināt A un B piesārņojošo darbību atļauju saņemšanas procesu, nepadarot to mazāk kvalitatīvu. Mēs saskatām, ka mākslīgais intelekts var spēlēt nozīmīgu lomu šajā procesā, un ceram, ka hakatons ļaus mums atrast radošus un efektīvus risinājumus,” piebilst VVD Atļauju pārvaldes direktore Daina Kalēja.

Pieteikties iespējams, aizpildot anketu: https://ej.uz/VVD_HAKATONS_2024 līdz 2024. gada 2. jūnijam (ieskaitot).

Hakatona norise: 2024. gada 13. jūnijā, no plkst. 10:00 līdz 17:00, Voleru ielā 4, Rīgā.

Pasākums ir atklāts un tam var pieteikties ikviens interesents, kurš ir sasniedzis 18 gadu vecumu un kuram ir saistoša pasākuma tematika.

Hakatona nolikums pieejams: https://www.vvd.gov.lv/lv/jaunums/vvd-aicina-pieteikties-hakatonam-maksliga-intelekta-riku-izmantosanas-iespejas-vides-aizsardzibas-uzraudzibas-procesos.

Ar pagājušā gada hakatona rezultātiem iespējams iepazīties: https://www.vvd.gov.lv/lv/jaunums/aizvadits-vvd-rikots-hakatons-geotelpiskie-dati-vides-kontrole.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI