DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Latvijas Banka aicina uz semināru “Inovācijas un mākslīgais intelekts finanšu sektorā: šodien un pēc desmitgades”

Otrdien, 4. jūnijā, Latvijas Banka aicina finanšu tirgus dalībniekus uz semināru “Inovācijas un mākslīgais intelekts finanšu sektorā: šodien un pēc desmitgades”. Semināru plkst. 9.30 atklās Latvijas Bankas prezidenta vietniece Santa Purgaile.

Mākslīgais intelekts ir viens no virzītājspēkiem inovāciju attīstībai un spēj mainīt finanšu pakalpojumu nozari un sniegtos pakalpojumus. Mākslīgā intelekta risinājumi ne tikai nodrošina labākas metodes datu apstrādei un klientu pieredzes uzlabošanai, bet arī vienkāršo, paātrina un no jauna definē tradicionālos procesus, efektivizējot tos. Uzņēmumiem, kas iecerējuši ieviest inovatīvus, mākslīgā intelekta tehnoloģijā balstītus finanšu pakalpojumus, Latvijas Banka sniedz iespēju pirms jauno produktu piedāvāšanas finanšu tirgū testēt tos Latvijas Bankas Regulatīvajā smilškastē.

Latvijas Bankas veiktais monitorings par Latvijas finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku izmantotajām inovatīvajām finanšu tehnoloģijām rāda, ka mākslīgā intelekta pielietojums finanšu nozarē aug. Plašāk par to, kādas inovatīvas tehnoloģijas patlaban izmanto Latvijas finanšu un kapitāla tirgus dalībnieki, seminārā pastāstīs Latvijas Bankas Finanšu tehnoloģiju uzraudzības pārvaldes vadītāja Marine Krasovska.

Savukārt Latvijas Bankas galvenā finanšu tehnoloģiju eksperte Olga Petrova pastāstīs par Eiropas Savienībā pieņemtā mākslīgā intelekta regulējuma nozīmi finanšu sektorā. Eiropas Parlamenta 13. martā apstiprinātā Mākslīgā intelekta akta mērķis ir sekmēt atbildīgu mākslīgā intelekta lietojumu attīstību un ieviest skaidrus un vienotus noteikumus mākslīgā intelekta izstrādes, ieviešanas un lietošanas procesos.

Pasākuma turpinājumā par mākslīgā intelekta pielietojumu finanšu sektorā pastāstīs datu, mākslīgā intelekta un jaunāko tehnoloģiju centra "KPMG Lighthouse" vadītājs Edvīns Elferts.

Semināra noslēgumā gaidāma diskusija, kurā par mākslīgā intelekta attīstības radītajām iespējām finanšu sektorā runās "Swedbank" grupas Digitālās stratēģijas un inovācijas jomas vadītājs Ģirts Bērziņš, SIA "Tilde" valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs un "KPMG Lighthouse" vadītājs Edvīns Elferts. Diskusiju vadīs AS "DelfinGroup" valdes loceklis, inovāciju vadītājs Nauris Bloks.

Seminārs notiks 4. jūnijā no plkst. 9.30 līdz 12.00 viesnīcā "Pullman Riga Old Town" Rīgā, Jēkaba ielā 24. Dalībai seminārā nepieciešams reģistrēties, līdz 31. maijam aizpildot pieteikuma anketu: https://forms.office.com/e/c24xpWcXRW.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI