DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Rīgā noslēgušās Latvijas un Slovēnijas politiskās konsultācijas

2024. gada 20. maijā Rīgā notika Latvijas un Slovēnijas politiskās konsultācijas. Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs un Slovēnijas Ārlietu un Eiropas lietu ministrijas valsts sekretārs Marko Štucins (Marko Štucin) pārrunāja divpusējo attiecību aktualitātes, Eiropas Savienības (ES) darba kārtības jautājumus – ES paplašināšanās un pielāgošanās, tiesiskums, migrācija –, kā arī aktuālos drošības politikas jautājumus un situāciju Ukrainā.

Sarunu partneri apliecināja gatavību turpināt Latvijas un Slovēnijas aktīvo politisko dialogu un stiprināt sadarbību ekonomikā, īpaši novērtējot 2023. gada decembrī Rīgā atklātās Slovēnijas vēstniecības lomu. A. Pelšs izteica cerību, ka maijā atklātie tiešie airBaltic reisi RīgaĻubļana veicinās iedzīvotāju kontaktu veidošanos, dos pienesumu tūrisma, kultūras un ekonomisko sakaru veicināšanā starp Latviju un Slovēniju. 

Šogad Latvija un Slovēnija atzīmē divdesmito gadadienu kopš pievienošanās Eiropas Savienībai un NATO. Amatpersonas uzsvēra, ka mūsdienu ģeopolitiskajā situācijā, lai sekmētu mieru un stabilitāti, ir svarīgi turpināt sadarbības stiprināšanu daudzpusējos formātos. A. Pelšs izteica pateicību Slovēnijai par tās ieguldījumu NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā.

Pārrunājot Eiropas Savienības paplašināšanās procesu, sarunu partneri piekrita, ka ES pamatvērtībām, tajā skaitā tiesiskumam, ir jābūt galvenajam priekšnoteikumam jaunu dalībvalstu uzņemšanā ES. Savukārt drošības politikas jautājumu kontekstā valsts sekretāri bija vienisprātis, ka jāturpina sniegt viss iespējamais ilgtermiņa atbalsts Ukrainai tās brīvības cīņā pret Krievijas agresiju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI