DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Uz autoceļa Alūksne–Ape sākti būvdarbi divos posmos 

Alūksnes novadā sākti būvdarbi uz reģionālā autoceļa Alūksne–Ape (P39), kuru pārbūvēs no Alsviķiem līdz Sapnīšiem (7,92.–11,36. km), bet nākamajā posmā līdz Galdusila ceļam (11,36.–14,99. km) atjaunos segumu. Pārbūves posmā darbi plānoti līdz 2025. gada rudenim, bet seguma atjaunošanu pabeigs šogad jūlija vidū.  

Braukšanas ātrums abos būvdarbu posmos ierobežots līdz 70 un 50 km/h, pārbūves posmā jau darbu sākumā paredzēts ievest reversās kustības posmus un tā izbraukšanai būs jāplāno līdz pat 25 minūtēm.  

3,5 kilometru posmā, sākot no Alsviķiem, pilnībā pārbūvēs ceļa segu, izbūvējot drenējošo slāni, minerālmateriālu pamata kārtu, asfalta pamatkārtu un dilumkārtu. Septiņās vietās, kur tika konstatētas vājas nespējas gruntis, izbūvēs  betona pāļus, kopumā šādi pastiprinās ap 580 m ceļa.  

Alsviķos izbūvēs apgaismotu ietvi aptuveni kilometra garumā un pie pieturvietas “Alsviķi” ierīkos apgaismotu gājēju pāreju. Visā posmā atjaunos ūdens atvades sistēmu – tīrīs grāvjus un pārbūvēs caurtekas. Lai nodrošinātu projektā paredzētos būvniecības un ūdens atvades risinājumus un uzlabotu satiksmes drošību, ceļa nodalījuma joslā nocirtīs 64 kokus, koku rindu, kā arī izcirtīs krūmus. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža” koku ciršanai saņemta Alūksnes novada pašvaldības atļauja (28.08.2023.).  

Pārbūves posmā darbus veic SIA Limbažu ceļi par līgumcenu 4 281 132,91 eiro (ar PVN) Būvuzraudzību īsteno  SIA ACM Projekts, pārbūves projekta autors ir SIA Projekts 3. 

Savukārt seguma atjaunošanas posmā līdz Galdusila ceļam (11,36.– 14,99. km) atjaunos segumu, reciklējot veco asfaltu un izbūvējot karstā asfalta saistes kārtu un ieklās asfalta virskārtu. 

Posmā tīŗīs grāvjus, atjaunos caurtekas, pārbūvēs autobusu pieturvietas, kā arī nomainīs nolietotās ceļazīmes.   

Darbus veic SIA Vlakon par līgumsummu 1 075 704 eiro (ar PVN), būvuzraudzību īsteno AS Ceļuprojekts 

Abi projekti tiek finansēti no valsts budžeta līdzekļiem. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI