DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

B. Braže piedalīsies ES Ārlietu padomes attīstības sadarbības ministru sanāksmē

2024. gada 7. maijā ārlietu ministre Baiba Braže piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes attīstības sadarbības ministru sanāksmē Briselē, Beļģijā.

Šīs sanāksmes uzmanības centrā būs situācija Ukrainā un Ukrainas plāns, kas ir pamatā ES finansējuma 50 miljardu eiro apmērā saņemšanai rekonstrukcijai un reformu īstenošanai. Ministri pārrunās arī humāno situācija Palestīnā un ES institūciju un dalībvalstu iesaisti attīstības atbalsta sniegšanā sarežģītos un nestabilos reģionos.

2024. gada 18. martā Ukrainas Ministru kabinets apstiprināja Ukrainas plānu, kas nodrošina iespēju Ukrainai saņemt ES finansējumu – ES Ukrainas instrumenta atbalstu 50 mljrd. EUR apmērā no 2024. līdz 2027. gadam. Plāns paredz atbalstu Ukrainas budžetam apmēram 38 mljrd. EUR un uzņēmējdarbības attīstīšanai 6,97 mljrd. EUR, kā arī reformu ieviešanai un ES integrācijas veicināšanai 4,76 mljrd. EUR. Plāns paredz veikt reformas virknē jomu – valsts pārvaldē, cīņā pret korupciju, publiskā finansējuma apsaimniekošanā, uzņēmējdarbības veicināšanā, lauksaimniecībā, enerģētikā, transporta nozarē un citās jomās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI