DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Turpina īstenot profesionālās pilnveides kursus pedagogiem par ņirgāšanās izplatīšanas mazināšanu 

Veselības ministrija, stiprinot pedagogu un atbalsta personāla zināšanas un prasmes par ņirgāšanās izplatības mazināšanu izglītības vidē, turpina īstenot bezmaksas pedagogu profesionālos pilnveides kursus visā Latvijā. Kursu laikā lektori iepazīstinās ar 2023. gadā izstrādātajām vadlīnijām ņirgāšanās mazināšanai un sagatavos pedagogus un atbalsta personālu darbam ar šīm vadlīnijām. 

Ņirgāšanās ir emocionālās vardarbības veids, kura rezultātā pieaug fiziskās un psihiskās veselības riski, samazinās pusaudžu pašvērtējums, kā arī pasliktinās socializēšanās prasmes, mācību sasniegumi un sekmes. Lai to mazinātu, Veselības ministrija kopā ar speciālistiem ir sagatavojusi vadlīnijas. 

Lai veicinātu vadlīniju ieviešanu Latvijas izglītības iestādēs, tiks organizēti divu dienu klātienes pedagogu profesionālās pilnveides kursi par ņirgāšanās izplatības mazināšanu. To laikā pedagogiem, izglītības iestāžu atbalsta personālam un citiem pārstāvjiem būs iespēja pilnveidot zināšanas un prasmes par ņirgāšanos izglītības vidē, tās veidiem, lomām un sekām, kā arī prevenciju un izplatības mazināšanu. 

Bezmaksas profesionālās pilnveides divu dienu kursi tiks īstenoti klātienē visā Latvijā. Plānots īstenot 12 kursus vismaz 200 izglītības iestāžu darbiniekiem. Tuvākie kursu norises datumi: 

  • 14.-15. maijs, viesnīcā  “Rixwell Gertrude”, Ģertrūdes iela 70, Rīgā; 
  • 20.-21. maijs, “Saldus jauniešu mājā”, Lielā iela 3C, Saldū; 
  • 23.-24. maijs,  viesnīcā  “Rixwell Gertrude”, Ģertrūdes iela 70, Rīgā. 

Kursu dalībniekiem tiek nodrošināta izmitināšana un ēdināšana. Katram kursa dalībniekam pirms mācībām tiks nosūtītas izstrādātās vadlīnijas, bet kursu noslēgumā katrs dalībnieks saņems apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas apguvi. 

Profesionālās pilnveides kursus līdzfinansē Eiropas Sociālā fonda Plus projekts Nr.4.1.2.1. "Nacionāla mēroga veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi".  

Pieteikties bezmaksas kursiem var šeit. 

Papildu informācija: vineta@izglitibaspasakumi.lv vai pa tālruni 28326505. 

Vadlīnijas pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestādēm pieejamas šeit. 

Vadlīnijas pamatskolas un vidusskolas izglītības iestādēm pieejamas šeit. 

Rekomendācijas vecākiem pieejamas šeit. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI