DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Izglītības komisija atbalsta ieceri noteikt papildu prasības bērnu nometņu vadītājiem un darbiniekiem

Lai bērni nometnēs un viņu vecāki varētu justies droši, ir nepieciešams noteikt papildu prasības bērnu nometņu vadītājiem un darbiniekiem, otrdien, 30.aprīlī, uzsvēra Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti, pirmajā lasījumā atbalstot grozījumus Izglītības likumā, kas deleģē Ministru kabinetu noteikt minētās prasības.

Deputāti virza grozījumus, reaģējot uz pēdējā laikā izskanējušajiem gadījumiem par vardarības un seksuāla rakstura nodarījumiem, kas sastopami arī bērnu nometnēs. Grozījumi stiprinās prasības bērnu nometņu vadītāju kompetencei un atbildībai drošības noteikumu ievērošanā un jebkāda veida vardarbības risku novēršanā gan dalībnieku, gan personāla un bērnu savstarpējās attiecībās, uzsver likumprojekta autori.

Šobrīd Ministru kabinets ir pilnvarots reglamentēt bērnu nometņu organizēšanas un darbības noteikumus, taču deputātu virzītie grozījumi paredz paplašināt pilnvarojumu. Tādējādi Ministru kabinets noteiks prasības gan nometņu vadītājiem un darbiniekiem, gan vadītāju profesionālās kompetences pilnveidei. Tāpat Ministru kabinetam būs jānosaka kārtība, kādā izsniedz, reģistrē, aptur vai anulē bērnu nometnes vadītāja apliecību.

Kā akcentē likumprojekta autori, nav pieļaujama situācija, ka, uzsākot izmeklēšanu par iespējamu nometnes vadītāja pārkāpumu vai to konstatējot, nometņu vadītājam saglabātos tiesības vadīt citu nometni. Tādēļ nepieciešams noteikt, kādos gadījumos tiek apturēta vai anulēta bērna nometnes vadītāja apliecība, aicina deputāti.

Lai grozījumi Izglītības likumā stātos spēkā, tie vēl jāskata Saeimai trīs lasījumos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI