DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Publicēti inventarizēto mežu mežsaimnieciskie dati par 2023. gadu

Valsts meža dienests Oficiālās statistikas portālā publicējis inventarizēto mežu statistikas datus par mežsaimniecību 2023. gadā, tostarp par meža ieaudzēšanu un atjaunošanu, saražoto meža reproduktīvo materiālu, koku ciršanu, meža bojājumiem, meža ugunsgrēkiem un citu informāciju.

Valsts meža dienesta sagatavotie statistikas dati par mežsaimniecību un medījamajiem dzīvniekiem pieejami ikvienam Oficiālās statistikas portāla  informācijas lietotājam. Apkopotie dati ir ērti lietojami un sniedz iespēju tos pārskatāmi salīdzināt noteiktā laika periodā. Statistikas dati tiek publicēti dažādos teritoriālajos griezumos, piemēram, pēc dalījuma pa statistiskajiem reģioniem, novadiem un pagastiem, tāpat iespējams datus atlasīt pēc konkrētiem rādītājiem.

Oficiālās statistikas portālā pieejami datu tabulu metadati ar tabulās ietverto definīciju skaidrojumiem, kā arī lietotājiem ir iespēja skatīt interaktīvus vizuālos materiālus – grafikus un tabulas, ko var lejupielādēt dažādos formātos. Tāpat pieejams arī karšu pārlūks, kur, izvēloties konkrētu rādītāju, iespējams skatīt karšu slāņus par meža tipu izplatību, valdošajām koku sugām, jaunaudžu īpatsvaru, inventarizētā meža krājām u.c. rādītājiem. Karšu pārlūkā iespējams skatīt ģeotelpiskās sakarības, kā arī lejupielādēt ģeotelpisko statistiku. Portālā pieejams datu publicēšanas kalendārs – lietotāji var redzēt, kad Valsts meža dienests  publicē ikgadējo statistiku.

Valsts meža dienests ir izveidojis video pamācību kā atlasīt datus Oficiālās statistikas portālā. Dati portālā ir ērti skatāmi gan no datora, gan citām viedierīcēm, piemēram, viedtelefona vai planšetdatora.

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža apsaimniekošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI