DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Ugunsgrēkā Talsu novadā bojāgājis cilvēks 

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 23. aprīļa plkst. 6.30 līdz 24. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma  70 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, 53 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi. 

Plkst. 18.19 saņemts izsaukums uz Rēzeknes novada Dekšāres pagastu, kur bija avarējusi vieglā automašīna. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka automašīna atrodas grāvī uz jumta. Divi cilvēki no automašīnas izkļuva pašu spēkiem, savukārt divus cilvēkus ugunsdzēsēji glābēji no automašīnas atbrīvoja, izmantojot hidrauliskos instrumentus. Visi četri cilvēki tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja bojāgājušo, kurš atradās zem automašīnas. Automašīnai tika atvienotas akumulatora klemmes un darbs ceļu satiksmes negadījumā noslēdzās. 

Plkst. 18.06 VUGD saņēma izsaukumu Talsu novadā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka ēkas pirmā stāva dzīvoklī ir spēcīgs sadūmojums – ugunsdzēsēji glābēji telpās atrada bojāgājušu cilvēku. Ugunsgrēks, kurā dega grīda un sadzīves mantas 1 m2 platībā, likvidēts plkst. 19.12. 

Četros pēcpusdienā Lucavsalas ielā Rīgā ugunsdzēsēji glābēji no upes izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijas amatpersonām. 

Savukārt vienpadsmitos Aizkraukles novadā no dīķa tika izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem. 

Vakar plkst. 10.01 VUGD saņēma izsaukumu uz Rēzeknes novada Viļānu pagastu, kur bija notikusi vieglās automašīnas un ekskavatora sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji no vieglās automašīnas izcēla divus cilvēkus, kurus nodeva NMPD mediķiem. Notikuma vietā tika atvienotas akumulatora klemmes un sakārtota ceļa braucamā daļa. 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumiem, kuros dega saimniecības ēka un tūjas, vienstāva neapsaimniekota māja, sodrēji ēkas dūmvadā, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens un atkritumi. 

Aizvadītajā diennaktī saņemti arī 30 izsaukumi, kuros ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja nolūzušus kokus, kas radīja apdraudējumu. Lielākajā daļā gadījumu lauztie koki bija nokrituši uz ceļa braucamās daļas, tomēr ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī, lai kokus novāktu no automašīnām un vadiem. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI