DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Faktiskā bezdarba līmenis martā bija 7,1%, reģistrētā – 5,8% 

2024. gada martā faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 7,1%, un kopš februāra tas ir samazinājies par 0,1 procentpunktu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aprēķins. Salīdzinot ar 2023. gada martu, bezdarba līmenis ir palielinājies par 0,8procentpunktiem.  

Sieviešu bezdarba līmenis martā samazinājās par 0,1 procentpunktu līdz 6,2 %, vīriešu – par 0,2 procentpunktiem līdz 8,0 %.  

Skatīt OSP datubāzē: NBB150m. 

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,8 %, un kopš februāra tas nav mainījies. Salīdzinot ar 2023. gada martu, reģistrētā bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,2 procentpunktiem. 

Skatīt OSP datubāzē: NBB150m.  

 

2024. gada martā Latvijā bija 66,5 tūkstoši bezdarbnieku (29,2 tūkstoši sieviešu un 37,3 tūkstoši vīriešu), tas ir par 1,2 tūkstošiem mazāk nekā februārī un par 7,3 tūkstošiem vairāk nekā 2023. gada martā. Mēneša laikā vīriešu bezdarbnieku skaits samazinājās par 0,8 tūkstošiem, sieviešu – par 0,4 tūkstošiem. 

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenis tiek aprēķināts netieši, izmantojot CSP darbaspēka apsekojuma ceturkšņu novērtējumus un NVA mēnešu datus par reģistrētajiem bezdarbniekiem. 

Reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem – NVA tīmekļa vietne 
CSP veikto mēneša novērtējumu metodoloģija pieejama oficiālās statistikas portāla aprakstošo metadatu sadaļā Nodarbinātība un bezdarbs 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI