DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Ugunsgrēkā Valmierā cietuši divi un izglābti četri cilvēki 

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 17. aprīļa plkst. 6.30 līdz 18. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma  28 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi. 

Šorīt plkst. 04.56 tika saņemts izsaukums uz Ganību ielu Liepājā, kur ugunsgrēks bija izcēlies trīsstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka ēkas trešā stāva dzīvoklī deg klubkrēsls, siena un griesti kopumā 10 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja 19 cilvēkus. Dzīvoklī, kur izcēlās ugunsgrēks, nebija uzstādīts dūmu detektors. Plkst. 06.19 ugunsgrēks likvidēts. 

Vakar plkst. 20.21 VUGD saņēma izsaukumu uz Andreja Upīša ielu Valmierā, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka ēkas pirmā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 5 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas izglāba trīs cilvēkus, no kuriem divi tika izglābti ar glābšanas masku palīdzību pa kāpņu telpu, bet viens tika izglābts caur ēkas logiem, izmantojot izbīdāmās kāpnes. Vēl vienu cilvēku no degošā dzīvokļa izglāba kaimiņi, kas bija cietis, bet pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki, no kuriem arī viens cilvēks bija cietis. Ugunsdzēsēji glābēji no degošā dzīvokļa izglāba divus suņus un kaķi. Dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors. Plkst. 22.15 ugunsgrēks likvidēts. 

VUGD atgādina, ka visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos. Dūmu detektors ir neliela un nedārga visā Eiropā jau vairākus gadus plaši izmantota ierīce, kuras galvenais uzdevums ir brīdināt mājokļa iemītniekus par izveidojušos sadūmojumu, tādējādi sniedzot iespēju  cilvēkiem izglābties. Uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru un izglābiet dzīvības! 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega dārza māja, divi kravas mikroautobusi, trīs vieglās automašīnas, žogs, divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, pirotehnikas izstrādājums, skaidas un trīs gadījumos atkritumi. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI