DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Veselības ministrs un valsts sekretāre piedalīsies augsta līmeņa PVO sanāksmē par vēža profilaksi un ārstēšanu 

Veselības ministrs Hosams Abu Meri un valsts sekretāre Agnese Vaļuliene 11. un 12. aprīlī piedalīsies Pasaules Veselības organizācijas sanāksmē Kiprā par vēža profilaksi un ārstēšanu, kā arī klimata pārmaiņu ietekmi uz veselību. 

Sanāksme būs jau desmitā augsta līmeņa sanāksme Eiropas reģiona valstīm Mazo valstu iniciatīvas formātā. Tajā piedalās veselības ministri no 11 valstīm un vēl citas amatpersonas. 

Viens no sanāksmes tematiem būs vēža profilakse un ārstēšana, tajā skaitā skrīninga programmas un agrīna diagnostika, onkoloģisko pacientu ceļi, bērnu saslimstība ar vēzi. Eiropas valstu ministri vērtēs vēža ietekmi uz veselības aprūpes sistēmu, diskutēs, kā novērst un kontrolēt slimību, apspriedīs mazo valstu iespējamu kopīgu rīcību. Uzmanības lokā būs arī veselība un klimata pārmaiņas – valstu pieredze un aktuālie veselības riski, kas saistīti ar klimata pārmaiņām un ko izraisa globālā sasilšana. Sanāksmes laikā tiks uzklausīti arī ziņojumi par panākto progresu tādos jautājumos kā veselība un tūrisms, cilvēkresursi un risinājumi darbaspēka ilgtspējai nozarē, kā arī medikamentu pieejamība.  

Mazo valstu iniciatīva, kas tika izveidota 2013. gadā, kalpo kā platforma PVO Eiropas reģiona valstīm ar 2 miljoniem vai mazāk iedzīvotājiem, lai uzlabotu veselības aprūpes sistēmas un iedzīvotāju veselību savās valstīs. Gadskārtējās sanāksmes dod iespēju dalībniekiem apspriest aktuālos jautājumus, dalīties pieredzē un vienoties par kopīgu rīcību un vajadzībām reģionālā un starptautiskā līmenī. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI