DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Skolēni aicināti “iekāpt studenta kurpēs” Latvijas Universitātē  

No 22. līdz 28. aprīlim Latvijas Universitātē (LU) notiks pasākums vidusskolēniem “Studenta kurpēs”. Skolēni aicināti gūt priekšstatu par savām nākotnes studijām, mācību vidi un infrastruktūru, vienu dienu iejūtoties LU studenta lomā lekcijās, semināros un praktiskajās nodarbībās. Skolēnu pieteikšanās pasākumam notiek līdz 14. aprīlim. 

Pasākums “Studenta kurpēs” LU notiek katru semestri un ir kļuvis par vienu no Universitātes populārākajām tradīcijām jau teju 15 gadu garumā. Ik gadus iespēju iejusties studenta ādā izmanto vairāk nekā divi tūkstoši Latvijas skolēnu. Pasākumā pieprasītāko studiju programmu TOP augšgalā pēdējos gados ierindojas “Ārstniecība”, “Tiesību zinātne” un “Psiholoģija”. “Studenta kurpēs” pagājušā gada rudenī piedalījās vairāk nekā 1100 skolēnu, kurus uzņēma vairāk nekā 350 LU studenti. Kopumā visvairāk skolēnu vēlējās viesoties LU Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātē. 

Aicināti dalīties, kas pasākumā rudenī skolēnus visvairāk uzrunājis un atstājis vislielāko iespaidu, kāds skolēns stāsta: “Visinteresantākās bija studentu radošās idejas, prezentējot studiju procesu. Tagad arī saprotu - būs jāmācās visu darīt laicīgi, nevis vakarā pirms darba iesniegšanas!” Kāds cits skolēns savukārt iedvesmojās no praktiskās studiju pieredzes: “Patiešām biju patīkami pārsteigts, cik interesantas var būt lekcijas!” Arī citi pasākuma dalībnieki aptaujas anketā pēc “iekāpšanas studenta kurpēs” norādījuši - atmiņā paliks tikšanās ar LU studentiem, viņu pieredzes stāsti, ieskats nodarbību norisē un telpās, kā arī jauniegūtie paziņas.  

“Studenta kurpēs” ir īpašs notikums arī jau esošajiem LU studentiem. “Studiju sākumā nolēmu piedalīties “Studenta kurpēs” ar domu, ka iedvesmošu kādu vidusskolēnu vai vismaz došu kādu labu padomu, kas tad sagaida studijās. Piedalījos vairākas reizes un ir patīkami septembrī atnākt uz fakultāti un redzēt pazīstamas sejas, - tad saproti, tās taču manas “kurpes”! Šķiet, sīkums, bet tomēr milzu gandarījums, ka kādam esi palīdzējis izdarīt tik lielu izvēli savā dzīve - studēt LU,” par tikšanos ar skolēniem stāsta LU komunikācijas zinātnes studente, LU vēstnese Lora Grauda.   

Skolēnu pieteikšanās pasākumam notiek no 8. līdz 14. aprīlim, aizpildot pieteikuma anketu. Universitāte aicina neatlikt pieteikšanos uz pēdējo brīdi, lai nenokavētu savu iespēju paviesoties LU un uzzināt vairāk par savu nākotnes studiju izvēli.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI