DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Martā izsludinātas trīs ierobežotas ES fondu projektu atlases: apkopojums  

2024. gada martā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludinājusi trīs ierobežotas Eiropas Savienības (ES) fondu projektu atlases, kopējais investīcijām paredzētais ES fondu finansējums šajās programmās veido 23,65 miljonus eiro.  

Martā CFLA izsludinājusi projektu iesniegšanu šādās ES fondu programmās, kurās noteikta ierobežotas atlases procedūra:  

  • 21.03.2024. Labklājības ministrijai nosūtīts uzaicinājums par projekta iesnieguma sagatavošanu programmas “Atbalsta instrumentu izstrāde un ieviešana ģimenes funkcionalitātes stiprināšanai” 1. kārtā. No Eiropas Sociālā fonda Plus vardarbības izskaušanai pret bērniem ģimenē un ārpusģimenes aprūpē, kā arī ģimenē pret pilngadīgām personām, pieejami 4 635 359 eiro. Vairāk par atlasi: 4.3.6.4. 
  • 18.03.2024. izsludināta 1. atlases kārta programmā “Gaisa piesārņojuma samazināšanas pasākumi pašvaldībās”. Tajā ES fondu atbalstu gaisa piesārņojumu mazinošu pasākumu īstenošanai uzaicinātas saņemt Rīgas un Liepājas pašvaldības. Rīgai pieejamais Eiropas Reģionālās attīstības fonda  (ERAF) finansējums ir 2 535 430 eiro, Liepājai - 1 690 287 eiro. Vairāk par atlasi: 2.2.3.5. 
  • 08.03.2024. izsludināta ierobežota projektu atlase “Infrastruktūras un mācību vides pilnveide efektīvas, kvalitatīvas un mūsdienīgas izglītības īstenošanai speciālās izglītības iestādēs”. Finansējumam speciālās izglītības iestāžu tīkla sakārtošanai un mācību vides un infrastruktūras, materiāltehniskā nodrošinājuma un mācību līdzekļu pilnveidošanai uzaicinātas pieteikties  28 pašvaldības, kuru administratīvajā teritorijā darbojas vismaz viena speciālās izglītības iestāde. No ERAF projektu īstenošanai pieejami  14 790 000 eiro. Vairāk par atlasi: 4.2.1.3. 

Par ierobežotām projektu atlasēm 

Daļā ES atbalsta programmu projektu īstenotāji jeb finansējuma saņēmēji ir norādīti jau to nosacījumos jeb Ministru kabineta noteikumos. Nozaru ministrijas, plānojot programmas, paredz ne tikai sasniedzamos mērķus un finansiāli atbalstāmās darbības, bet šādos gadījumos arī nosaka konkrētus projektu iesniedzējus. Savukārt CFLA, izsludinot atlasi, uzaicina potenciālo finansējuma saņēmēju gatavot projekta iesniegumu. 

Informācija par CFLA izsludinātajām ierobežotajām ES fondu projektu atlasēm tiek apkopota reizi mēnesī.  

Informācija par visām projektu atlasēm pieejama CFLA tīmekļvietnes sadaļā “Projektu atlases 

 arp projektu iesniedzējiem notiek vienlīdzīga sacensība par projekta iesnieguma apstiprināšanu, un ierobežota atlase, ja iepriekš ir noteikts projektu iesniedzējs vai iesniedzēju loks. Šajā gadījumā apstiprina un finansē visus projektu iesniegumus, kuri atbilst kritērijiem un nosacījumiem.  

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI