DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. martā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Satiksmes ministrs Briselē pārrunās Rail Baltica projekta progresu un piedalīsies Eiropas vadošajā aviācijas samitā 

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens no 2024. gada 19. līdz 20. martam dodas darba vizītē uz Briseli, lai pārrunātu Rail Baltica projekta ieviešanas progresu ar Eiropas Savienības transporta politikas virzītājiem, kā arī piedalītos Eiropas vadošajā aviācijas samitā A4E (Airlines for Europe). 

Otrdien, 19. martā, ar iesaistītām pusēm plānots pārrunāt Rail Baltica projekta īstenošanas progresu Latvijā, t.sk. esošo būvdarbu virzību Rail Baltica pamattrases Rīgas posmos un gatavošanos lielapjoma pamattrases būvdarbiem ārpus Rīgas. Paredzēts, ka tikšanās laikā ar Eiropas Savienības (ES) un NATO kolēģiem tiks pārrunāts arī darbs pie civilo un aizsardzības sektoru vajadzību integrēšanas Militārās mobilitātes ietvaros. Tāpat tiks apspriestas Latvijas un ES kopējās prioritātes transporta jomā pirms jūnijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām un gatavošanos nākošajam ES daudzgadu finansēšanas periodam 2028-2034.   

Vizītes ietvaros satiksmes ministram plānotas tikšanās ar Eiropas Komisijas (EK) viceprezidentu Valdi Dombrovski, EK Mobilitātes un transporta ģenerāldirektorāta (DG MOVE) vadītāju Magdu Kopčinsku (Magda Kopczynska), kā arī Ziemeļjūras-Baltijas TEN-T pamattīkla koridora koordinatori Katrīnu Trautmani (Catherine Trautmann). 

Savukārt, 20. martā, satiksmes ministrs piedalīsies Eiropas vadošo aviokompāniju samitā A4E, lai diskutētu par aviācijas nozares ilgtspējīgu izaugsmi. Kaspars Briškens pārstāvēs Latviju paneļdiskusijā “Vīzija, praktiskie aspekti un realitāte: kāds ir Eiropas aviācijas galamērķis politisko un regulējošo pārmaiņu laikā?”. Diskusijā tiks apspriests, kas ES būtu jādara, lai pabeigtu vienotā aviācijas tirgus izveidi, vienlaikus saskaņojot to ar enerģētikas un vides pāreju, kā vicināt tehnoloģiskās inovācijas un stiprinātu Eiropu, kas saskaras ar arvien pieaugošo konkurenci globālajā vidē. 

A4E biedri pārstāv vairāk nekā 70% no Eiropas gaisa satiksmes un vienlaikus ir pasaules vadošie gaisa kuģu ražotāji. Samita dalībnieku vidū būs arī nacionālās aviokompānijas “airBaltic” pārstāvji. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI