DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. martā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Jaunu saimnieku meklē viena no Cēsu novada arhitektūras pērlēm – Ungurmuiža 

Publicitātes foto

Cēsu novada pašvaldība izsludina nomas tiesību izsoli komercdarbības īstenošanai kultūras, tūrisma un viesmīlības pakalpojumu jomā Ungurmuižas kompleksā. 

Ungurmuiža ir unikāls un harmonisks 18.gadsimta koka ēku ansamblis, kas pelnījis gādīgas rokas un jaunā saimnieka mīlestību pret šo vietu. Milzu ozolu un liepu ieskautais muižas komplekss ieņem nozīmīgu vietu Latvijas kultūras pieminekļu mantojumu vidū.  

Muižu 1732.gadā cēlis barons fon Kampenhauzens kā savas dzimtas māju. Šī vieta šķiet brīnumainā kārtā patvērusies no likteņu vētrām un šobrīd tā ir Latvijā vienīgā baroka koka celtne. Tikpat unikāli ir 18. gadsimta sienu gleznojumi. 

Ungurmuiža būvēta, nevis lai ārišķīgi lepotos ar tās greznību, bet gan, lai muiža īpaši iekļautos apkārtējā vidē, ievērojot senas tradīcijas un praktiskumu. 

Ungurmuiža atrodas netālu no Ungura ezera, pie Cēsu – Limbažu ceļa Raiskuma pagastā, Cēsu novadā. Tā atrodas 14 kilometru attālumā no Cēsu pilsētas centra un aptuveni 80 kilometru attālumā no Rīgas.  

Nomas objekta izsole 

Izsole notiks 2024.gada 9.aprīlī plkst.16.00 Straupes pagasta Tautas nama 2.stavā.  

Nomā tiks nodota Ungurmuižas kompleksa teritorija 17,59 hektāru platībā uz kuras atrodas astoņas ēkas un būves, kā arī vairākas palīgbūves:  

 • kungu māja 1105.3 m2 
 • pārvaldnieka māja 434.6 m2 
 • darbnīca/ēdnīca 512.8 m2 
 • šķūnis 171 m2 
 • pagrabs 78 m2 
 • klēts 227 m2 
 • tējas namiņš 92.8 m2 
 • leduspagrabs 122.2 m2 

Nomas izsoles sākuma cena noteikta 1000 EUR mēnesī bez PVN. Izsoles solis 50 EUR. Izsole tiks atzīta par notikušu, ja izsolei pieteiksies vismaz viens pretendents. 

Drošības nauda 100 EUR apmērā jāiemaksā līdz 5.aprīlim bezskaidras naudas norēķinu veidā.  

Līgums par objekta nomu tiks slēgts uz 10 gadiem ar tiesībām to pagarināt normatīvajos aktos noteiktajā kārtība. 

Nomnieka veiktie kapitālieguldījumi (tas ir, atlīdzināmie nepieciešamie un derīgie izdevumi, neatdalāmie uzlabojumi), kas izdarīti par Nomnieka līdzekļiem, var tikt ieskaitīti nomas maksā, ja tie veikti atbilstoši Līguma nosacījumiem. 

Pieteikums jāiesniedz līdz 5.aprīļa plkst.13.00: 

 • klātienē Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldes Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, “Iktes”, Stalbe, Stalbes pag., Cēsu nov. LV-4151; 
 • nosūtot pa pastu uz adresi: “Iktes”, Stalbe, Stalbes pag., Cēsu nov. LV-4151. Pasta sūtījumam jābūt nogādātam šajā punktā noteiktajā vietā un termiņā. Nomas tiesību pretendents pats personīgi uzņemas nesavlaicīgas piegādes risku; 
 • elektroniski pa e-pasta adresi: pargauja@cesunovads.lv. 

Nomas objektu klātiene var aplūkot līdz 5.aprīlim, vismaz divas dienas iepriekš piesakoties un saskaņojot to ar Pārgaujas apvienības pārvaldes vadītāju Līgu Medni pa tālruņa nr.: 25619988 vai 28621813, vai e-pasta adresi: liga.medne@cesunovads.lv. 

 
Nomas objekta piedāvājums skatāms ŠEIT. 

Saite uz video ŠEIT. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI