Atklātais konkurss tika izsludināts 2023. gada 5. oktobrī. Konkursā varēja pretendēt uz diviem neatkarīgajiem padomes locekļa amatiem ALTUM:
· ar kompetenci atbalsta instrumentos uzņēmējdarbībai un mājsaimniecībām, risku vadībā, iekšējā auditā un iekšējās kontroles sistēmā;
· ar kompetenci atbalsta instrumentu zemkopības jomā, korporatīvas pārvaldības, iesaistīto pušu, uzņēmumu un komandas vadības jomas jautājumos.
Konkurss tika pagarināts, un kandidātu pieteikšanās termiņš bija līdz 2023. gada 8. decembrim.
Kopumā uz ALTUM padomes locekļu amatiem tika saņemti un izskatīti 43 kandidātu iesniegtie 65 pieteikumi. Daži konkursa pretendenti izvēlējās iesniegt savu pieteikumu uz abiem amatiem ALTUM padomē.
Pēc pretendentu iesniegtās informācijas izvērtēšanas tālāk otrajā kārtā tika izvirzīti astoņi kandidāti. Kandidātiem, kuri tika virzīti šai vērtēšanas kārtai, bija jāsagatavo stratēģiskais redzējums par ALTUM galvenajiem nākotnes attīstības virzieniem un izaicinājumiem, sniedzot konkrētus priekšlikumus to īstenošanai un ALTUM darbības pilnveidošanai attiecīgajā jomā. Šī atlases posma laikā nominācijas komisija izvērtēja katra kandidāta profesionālo zināšanu atbilstību padomes locekļa amatam izvirzītajiem kritērijiem un profesionālās pieredzes atbilstību prasību aprakstam. Intervijas laikā nominācijas komisija vērtēja arī kandidātu prezentētos stratēģiskos redzējumus, noskaidroja reputācijas risku iespējamību, kā arī pārliecinājās par kandidātu angļu valodas zināšanām.
Uz trešo konkursa kārtu komisija nolēma virzīt četrus pretendentus. Šajā konkursa kārtā notika kandidātu vadības kompetenču padziļināta novērtēšana, ko nodrošināja personāla atlases kompānija.
Apkopojot kandidātu vērtējumus konkursa trijās kārtās, kā arī ņemot vērā pretendentu kandidēšanu amatam konkrētā jomā, nominācijas komisija pieņēma lēmumu uz vakantajiem ALTUM padomes locekļu amatiem kopā virzīt četrus pretendentus valsts kapitāla daļu turētājiem galīgā lēmuma pieņemšanai.
Pretendentu nominācijas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktora vietnieks valsts attīstības jautājumos, Pārresoru koordinācijas departamenta vadītājs Pēteris Vilks. Komisijas sastāvā bija Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis (prombūtnes laikā aizvieto Ekonomikas ministrijas vecākā eksperte kapitālsabiedrību pārvaldības jautājumos Marina Podvinska) un Zemkopības ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs. Kā neatkarīgie eksperti ar balsstiesībām bija piesaistīti: Latvijas Privātā un Iespējkapitāla asociācijas valdes loceklis un BaltCap partneris Sandijs Āboliņš-Ābols un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekle, Ārlietu daļas direktore Katrīna Zariņa. Atbalstu kandidātu vērtēšanas norisē nodrošināja personāla atlases kompānija SIA “Fontes Vadības konsultācijas”.
Nominācijas procesu, sadarbojoties ar Ekonomikas un Zemkopības ministriju, vada Valsts kanceleja, jo no 2023. gada 1. marta tā pārņēma Pārresoru koordinācijas centra funkcijas, tostarp pienākumu nodrošināt nominācijas procesus valsts kapitālsabiedrību padomes locekļu atlasei.