DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. februārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Noslēgušās pirmās Latvijas un Kotdivuāras politiskās konsultācijas

2024. gada 22. februārī Abidžanā tika aizvadītas Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieka – politiskā direktora Andžeja Viļumsona politiskās konsultācijas ar Kotdivuāras Ārlietu, Āfrikas integrācijas un diasporas lietu ministra vietnieku Votabuna Uataru (Wautabouna Ouattara).

Konsultāciju laikā tika pārrunāta divpusējo attiecību aktuālā dienas kārtība, sadarbība starptautiskajās organizācijās, kā arī situācija Eiropā, Rietumāfrikā un  plašāk visā Āfrikas kontinentā. Politiskais direktors vērsa uzmanību uz Krievijas agresijas kara Ukrainā globālajām sekām un pastāstīja par drošības izaicinājumiem, ar kuriem saskaras Latvija un pārējās Baltijas reģiona valstis. Kotdivuāras ārlietu ministra vietnieks sniedza vērtējumu situācijai Sāhila reģiona valstīs un Rietumāfrikā.

Amatpersonas pauda gandarījumu par labajām un draudzīgajām Latvijas un Kotdivuāras divpusējām attiecībām, vienlaikus apņēmās kopīgi strādāt, lai ekonomikā, izglītībā un kultūrā tās padziļinātu.

Darba vizītes laikā no 21. līdz 23. februārim politiskais direktors tikās arī ar Kotdivuāras prezidenta administrācijas vadītāju Klodu Sahi Somahoro (Claude Sahi Soumahoro), Kotdivuāras prezidenta padomnieku ārlietās, Kotdivuāras kultūras ministres kabineta vadītāju Prof. Asani Tiamu (Assane Thiam) un Kotdivuāras armijas ģenerālštāba priekšnieku Lasinu Doumbiu (Lassina Doumbia). A. Viļumsons arī apmeklēja 2021. gadā ar Francijas atbalstu atvērto Starptautiskā Pretterorisma akadēmiju (The International Academy for the Fight Against Terrorism), kur tikās ar tās ģenerāldirektoru Žozefu Kouame Allā (Joseph Kouame Allah).

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI