DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. februārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

KP atļauj siltumenerģijas ražošanas uzņēmumam SIA “Gren Latvija” pārņemt citu siltumenerģijas ražotāju un piegādātāju

22.02.2024. Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut SIA “Gren Latvija” iegūt izšķirošu ietekmi pār SIA “Rīgas enerģija”. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

SIA “Gren Latvija” pārvalda biomasas koģenerācijas staciju Jelgavā, kā arī ražo un piegādā siltumenerģiju un elektroenerģiju. Vienlaikus savu pamatdarbību Latvijā veic arī uzņēmuma saistītās sabiedrības SIA “Gren Gulbene”, SIA “Gren Rīga”, SIA Gren Jelgava, SIA Gren Daugavpils, un Eleport SIA.  Savukārt SIA “Rīgas enerģija” nodarbojas ar elektroenerģijas ražošanu un vairumtirdzniecību, centralizētās siltumapgādes ražošanu un piegādi.

KP norāda, ka SIA “Gren Latvija” un tās saistīto uzņēmumu pamatdarbība, kā arī SIA “Rīgas enerģija” pamatdarbība pārklājas siltumenerģijas ražošanā un piegādē, elektroenerģijas ražošanā un vairumtirdzniecībā, kā arī kurināmās šķeldas iepirkuma tirgū.

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis augstāk minētajos tirgos Latvijā, tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Tādējādi Konkurences padome nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu. Plašāka informācija par apvienošanās kontroli Latvijā pieejama Konkurences padomes tīmekļvietnes sadaļā “Tirgus dalībnieku apvienošanās”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI