DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. februārī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Biznesa augstskolā Turība notiks grāmatas “Rīgas jūgendstila ēkas” atklāšana 

Publicitātes foto

15. februārī plkst. 18.00 Biznesa augstskolas Turība Klusajā lasītavā notiks arhitekta un Rīgas Tehniskās universitātes profesora Jāņa Krastiņa grāmatas “Rīgas jūgendstila ēkas” atklāšana, kā arī autora vieslekcija Biznesa augstskolas Turība topošajiem gidiem, mācībspēkiem un studentiem par Latvijas jūgendstila arhitektūru.

Rīgu var dēvēt par jūgendstila pērli, jo tā ir viena no retajām pilsētām Eiropā, kurā saglabājies ļoti bagāts jūgendstila arhitektūras mantojums, kas radās 19.-20. gadsimtu mijā. Jūgendstilam raksturīgas grezni rotātas namu fasādes. Īpaši to var novērot Klusā centra un Antonijas ielas rajonā, kas ik gadu vilina tūristu grupas doties izzinošās ekskursijās un uzņemt skaistas fotogrāfijas. Kā minēts grāmatā “Rīgas jūgendstila ēkas”, Rīgas arhitektūras mantojumā var sastapt visus Eiropas būvmākslas stilus no viduslaikiem līdz mūsdienām, taču Eiropā nav citu līdzvērtīgu pilsētu tieši jūgendstila celtņu daudzuma un blīvuma ziņā.   

Grāmata “Rīgas jūgendstila ēkas” ir ceļvedis pa jūgendstila metropoles arhitektūru. Tā mūs ved lieliskā ceļojumā pa 240 arhitektoniski un mākslinieciski interesantākajām Rīgas jūgendstila ēkām cauri Vecrīgai un tālāk no Vīlandes ielas līdz pat Pārdaugavai un tās labā krasta tuvākajai apkārtnei.  

Grāmatas autors Jānis Krastiņš ir Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes profesors, arhitektūras teorētiķis, daudzu arhitektūras vēstures grāmatu autors un zināšanām bagāts savas nozares profesionālis, kurš labprāt dalās ar savu pieredzi un redzējumu par jomas aktualitātēm un norisēm. 2019. gadā Jānis Krastiņš saņēmis Būvindustrijas lielo balvu “Pamatakmenī” par mūža ieguldījumu nozarē.   

Jāņa Krastiņa vieslekcija par Latvijas jūgendstila arhitektūru ir daļa no Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes kursa “Gidu darbs”, kur  tiek apmācīti topošie tūrisma gidi un apgūtas tādas tēmas kā gida loma tūrismā, gidu darbības pamati, ekskursiju maršruta plānošana, Rīgas vēsturiskais mantojums, Jūgendstils Latvijā un daudz kas cits.  

Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultāte ir pirmā tūrisma fakultāte Latvijā. Lielākā priekšrocība fakultātei ir tas, ka studijas nebeidzas ar to, ka students beidz studēt, – fakultātes uzdevums ir uzturēt savstarpējas saites ar absolventiem, mudināt turpināt izglītoties un praktizēties, kā arī vēlāk atgriezties un dalīties pieredzē ar citiem studentiem, kas radīs noteiktu pēctecību un nodrošinās nozares ilgtspēju, savā starpā mijiedarbojoties.  

Starptautiskā tūrisma fakultāte piedāvā apgūt šādas studiju programmas latviešu un angļu valodā: koledžas programma “Viesmīlības serviss”, bakalaura studiju programmas “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība”, “Pasākumu producēšana un vadība” un maģistra studiju programma – “Tūrisma stratēģiskā vadība”. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI