DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. februārī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

IDB ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu

Iekšējās drošības birojs Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes amatpersonu un divām personām par tabakas izstrādājumu kontrabandu lielos apmēros organizētā grupā, kā arī attiecībā pret Valsts policijas amatpersonu un vienu no privātpersonām – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu glabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielā apmērā personu grupā.  

Iekšējās drošības birojs, veicot pirmstiesas izmeklēšanu no Valsts robežsardzes pēc institucionālās piekritības saņemtajā kriminālprocesā, noskaidroja, ka Valsts policijas amatpersona kopā ar divām privātpersonām organizēja tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām iepludināšanu pa Daugavu no Baltkrievijas Republikas. Procesuālo darbību laikā pie aizturētajām personām tika atrastas un izņemtas vairāk kā 58 000 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, kā arī gumijas laiva kura tika izmantota noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā.  

Vienlaikus Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā guva pierādījumus tam, ka minētā Valsts policijas amatpersona kopā ar vienu no minētajām privātpersonām nelikumīgi glabāja, pārvietoja un realizēja cigaretes ar Ukrainas Republikas akcīzes nodokļa markām lielā apmērā. Valsts policijas amatpersonas un privātpersonu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanas rezultātā Latvijas Republikai nodarīts materiālais zaudējums vairāk kā 16 000 eiro apmērā. 

Jāatzīmē, ka Valsts policijas amatpersona pēc noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas neturpina dienestu Valsts policijā. Minētajai Valsts policijas amatpersonai un vienai no privātpersonām kriminālprocesa ietvaros ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Otrai privātpersonai ir piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu. 

Par iepriekš uzskaitītajām pretlikumīgajām darbībām Iekšējās drošības birojs pret bijušo Valsts policijas amatpersonu un abām personām rosina uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 190.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – kontrabandu lielos apmēros organizētā grupā. Vienlaikus attiecībā pret bijušo Valsts policijas amatpersonu un vienu no privātpersonām prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma  221.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu - nelikumīgu tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām glabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielā apmērā personu grupā. 

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā. 

Iekšējās drošības birojs 2023. gadā kompetences ietvaros uzsāka 50 kriminālprocesus un kopumā veica pirmstiesas izmeklēšanu 142 kriminālprocesos. Aizvadītajā gadā Iekšējās drošības birojs prokuratūrai nosūtījis 48 kriminālprocesus kriminālvajāšanas uzsākšanai par 98 noziedzīgiem nodarījumiem pret 72 personām - 56 Iekšlietu ministrijas padotības un pašvaldības policijas iestāžu amatpersonām un darbiniekiem, kā arī 16 fiziskām personām. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI