DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. janvārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents aicina Google aktīvāk sadarboties ar Latviju digitālajā un mākslīgā intelekta jomā 

FOTO: Dāvis Doršs, Valsts prezidenta kanceleja.

17. janvārī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Davosā tikās ar Google un Alphabet globālo lietu prezidentu Kentu Volkeru (Mr Kent Walker), lai pārrunātu Google sadarbību ar Latvijas uzņēmumiem un drošu mākslīgā intelekta attīstīšanu. 

Valsts prezidents novērtēja Google ieguldījumu Latvijas sabiedrības un uzņēmumu digitālo un kiberdrošības spēju stiprināšanā. E. Rinkēvičs izcēla Latvijas jaunuzņēmumu inovācijas, t.sk. mākslīgā intelekta jomā, un aicināja Google paplašināt pieejamās programmas un sadarbību. “Latvijā ir daudz labu piemēru, kas izmanto mākslīgā intelekta iespējas inovāciju stiprināšanā. Google var būt labs partneris, kas atbalsta šādu uzņēmumu izaugsmi un veicina digitālo pāreju Latvijā,” norādīja E. Rinkēvičs.  

Valsts prezidents un Google pārstāvis vienojās izvērtēt Google pārstāvniecības Baltijas valstīs paplašināšanu un atbalstīt Latvijas uzņēmēju potenciālu digitālajā un mākslīgā intelekta jomā. 

Novērtējot mākslīgā intelekta potenciālu dzīves kvalitātes un labklājības uzlabošanā, Valsts prezidents atzīmēja nepieciešamību attīstīt mākslīgā intelekta sistēmas drošā un pārdomātā veidā. “Ņemot vērā mākslīgā intelekta tehnoloģiju straujo attīstību, ir nepieciešama cieša valsts un privātā sektora sadarbība. Jāsadarbojas, lai veidotu tādu regulatīvo ietvaru, kas, no vienas puses, nodrošinātu taisnīgu un caurspīdīgu mākslīgā intelekta izmantošanu, bet, no otras puses, neapturētu inovāciju attīstību,” norādīja E. Rinkēvičs. Amatpersonas bija vienisprātis, ka mākslīgais intelekts ir pārāk nozīmīgs, lai to neregulētu, un pārāk būtisks, lai regulējums būtu nepārdomāts un pārmērīgs. 

Valsts prezidents kā būtisku aspektu, kam jāpievērš uzmanība, minēja arī mākslīgā intelekta izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijā un demokrātisko procesu ietekmēšanā. “Ar mākslīgā intelekta palīdzību ir iespējams radīt audiovizuālos materiālus, ko ir grūti vai pat neiespējami atšķirt no realitātes. Pasaulē jau ir pieredzēti gadījumi, kad priekšvēlēšanu kampaņās tiek ļaunprātīgi izmantotas modernās tehnoloģijas. Tādēļ vēlētājiem ir tiesības zināt, ja priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu sagatavošanā ir izmantots mākslīgais intelekts,” uzsvēra E. Rinkēvičs. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI