DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. decembrī, 2023
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Attīstot uzņēmējdarbības vidi un veicinot uzņēmēju konkurētspēju, noslēdzas projekts “SMEPRO 2”

FOTO: Publicitātes foto

Lai veicinātu reģiona uzņēmējdarbības vides attīstību pašvaldībās un sniegtu atbalstu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU), īstenots projekts “SMEPRO 2”. Tā mērķis ir veiksmīgās pieredzes un prakses kapitalizācija, izmantošana un rezultātu pavairošana.

Zemgales plānošanas reģions kā projekta vadošais partneris īstenojis vairākas aktivitātes, kas palīdzējis uzņēmējiem pilnveidot savu konkurētspēju. Starp aktivitātēm minamas - praktiskās apmācības produktu fotografēšanā. Profesionālu fotogrāfu pavadībā, apmācību dalībniekiem bija iespēja ne tikai iegūt teorētiskas zināšanas, bet arī smelties idejas un knifus jau praktiskā darbībā. Apmācību vadītāji katram dalībniekam ieteica labākos veidus, kā palīdzēt produktam izcelties un tikt pamanītam. Tāpat projektā organizētas apmācības uzņēmējdarbības speciālistiem un uzņēmējiem, tostarp apgūtas vizuālās identitātes izstrādes prasmes un atpazīstamības veicināšanas digitālajā vidē. Savukārt pašvaldību speciālistiem bija iespēja apmeklēt tiešsaistes apmācības par labo praksi ES fondu projektu īstenošanā un uzzināt, ko pašvaldība var darīt, lai pilnveidotu uzņēmējdarbības vidi un piesaistītu investīcijas. Bez apmācībām, projektā pakalpojumu uzlabošanai uzņēmējiem iegādāts aprīkojums Kopradei. Starp tiem – uzlīmju printeris, nozīmīšu izgatavošanas iekārta, A3 laminātors.

Neskatoties uz to, ka projekta termiņš bija ļoti īss, tā vadītāja Mairita Pauliņa atzīst, ka šajā periodā izdevies ieviest un realizēt ļoti daudz. Turklāt tas ir būtisks pamats arī turpmākai Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstībai un pilnveidošanai. Svarīgi, ka “SMEPRO 2” projekta partneri aptver visu plānošanas reģionu, kas ļāvis spert vienlīdzīgus soļus attīstības virzienā. “SMEPRO 2” partneri ir Zemgales plānošanas reģiona pašvaldības un to iestādes.

Aizkraukles novada pašvaldība: pašvaldībā viena no būtiskākajām projekta aktivitātēm ir Kopstrādes telpu ierīkošana. Turpmāk vietējiem uzņēmējiem un interesentiem būs iespēja pulcēties vienuviet, lai tīklotos. Tāpat pateicoties projektam, aizvadītas vērienīgs pasākums – “Uzņēmēju dienas”, kur ne tikai godināti vietējie darītāji, bet arī aizvadīti semināri dažādām uzņēmēju grupām.

Bauskas novada pašvaldība: projektā īstenots plašs mārketinga aktivitāšu loks, kas ietver ne tikai publikācijas dažādos izdevumos, bet arī lielformāta vides reklāmas un video izstrāde par Bauskas novada industriālo un loģistikas parku.

Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs: iegādāts dažāda veida aprīkojums, kas pašvaldības un ne tikai, uzņēmējiem sniedz iespēju apgūt un pilnveidot prasmes. Tostarp iegādāta programmatūra, kas ļauj apgūt datorgrafikas prasmes un dažādu vizuālo rīku pielietošanu savos uzņēmējdarbības procesos. Rīkoti arī semināri vietējiem uzņēmējiem.

Jelgavas novada pašvaldība: projekts sniedzis iespēju ne tikai izveidot pievilcīgu video rullīti, kas visiem interesentiem skaidro kā uzsākt uzņēmējdarbības ceļu novadā, bet arī papildinātas uzņēmēju iespējas tirdzniecībā. Proti, iegādātas 2 tirdzniecības nojumes, kas uzstādītas Elejas un Vilces pagastos, tāpat turpmāk uzņēmējiem būs iespēja izmantot izbraukumu tirdzniecībai paredzētu telti ar novada simboliku. Šis ir lielisks atspaids uzņēmējiem, kā arī labs veids popularizēt novada vārdu dažādos pasākumos.

Jēkabpils novada pašvaldība: arī šajā pašvaldībā durvis vērs kopstrādes telpas uzņēmējdarbības veicināšanai un pakalpojumu uzlabošanai. Projektā realizēts pasākums “Jēkabpils novada Uzņēmēju dienas”. Notikums, kas pulcējis vienuviet novada uzņēmējus, ne tikai, lai tirgotos, bet arī piedalītos semināros; lai paaugstinātu savu konkurētspēju.

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs: projektā viena no redzamākajām aktivitātēm ir izgudrojumu un inovāciju pasākuma “Minox Zemgale 2023” organizēšana. Tāpat izstrādāts video, iegādāts aprīkojums un realizēts pieredzes apmaiņas brauciens.

Būtiski, ka Zemgales plānošanas reģions kā vadošais partneris piedalījies teju visos pasākumos. Tas ir nozīmīgi, jo projekta vadītāja, kas ir arī Zemgales Uzņēmējdarbības centra vadītāja Mairita Pauliņa varēja apzināt maksimāli plašu reģiona uzņēmēju loku.

Tāpat aizvadīts arī projekta noslēguma pasākums ar projektā iesaistītajām pusēm. Tajā klātesošie dalījās ar paveikto un galvenajām atziņām. Zemgales plānošanas reģions izsaka pateicību visiem projekta partneriem par veiksmīgo sadarbību, kas būtiski ietekmējusi Zemgales reģiona uzņēmējdarbības vides attīstību. Galvenais secinājums visiem iesaistītajiem – šis ir tikai pamats veiksmīgai uzņēmējdarbības augsnes attīstības. Svarīgi uzņemto kursu turpināt arī nākotnē, realizējot līdzīgus projektus.

Projekts “SMEPRO 2” tiek īstenots pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekta kopējais finansējums 323 766,57 EUR. Projekta ilgums – 8 mēneši. Plašāk par projektu: https://www.zemgale.lv/lv/projekts/zemgales-uznemejdarbibas-vides-attistiba-un-uznemeju-konkuretspejas-veicinasana

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI